Virtuali paroda „Lietuvos tapatybės ženklais tapę Juozo Zikaro kūriniai“

Šiais metais minime 140-ąsias Juozo Zikaro (1881 – 1944) – vieno pirmųjų profesionalių ir garsiausių XX a. pirmos pusės lietuvių skulptorių, daugelio nepriklausomos Lietuvos simboliais tapusių kūrinių autoriaus, kilusio iš Panevėžio rajono Paliukų kaimo – gimimo metines. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 metus paskelbė skulptoriaus J. Zikaro metais.

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka parengė parodą „Lietuvos tapatybės ženklais tapę Juozo Zikaro kūriniai“, kurioje pateikėme Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje esančią informaciją apie Juozą Zikarą, jo amžininkų straipsnius apie skulptorių iš tarpukario Lietuvos spaudos, straipsnius iš Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“.
Skulptoriaus J. Zikaro kūrinių nuotraukų koliažas sudarytas iš jo dukters Alytės Zakaraitės dovanotų nuotraukų, kurios saugomos bibliotekos kraštotyros fonde.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-12-14, 08:42:40