Vaikų literatūros skaitykla

Atnaujinta: Penktadienis, 19 rugpjūčio 2022 15:05 Vaikų literatūros skaitykla

Mus rasite: Beržų g. 50, Panevėžys

Telefonas: (8 45) 58 70 48

Elektroninis paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Vaikų literatūros skaitykla dirba:
Pirmadieniais–penktadieniais: 10–18 val.
Šeštadieniais: 10–16 val. (Liepos-rugpjūčio mėnesiais nedirba)

Tapk bibliotekos skaitytoju:
Susipažink su naudojimosi biblioteka taisyklėmis (pdf, 177 KB). Tėveliai turėtų užpildyti paraišką (pdf, 34 KB) ir pasirašyti, kad laiduoja už jus.
Vaikams iki 16 metų pirmą kartą išduodamas nemokamas vieningas LIBIS skaitytojo pažymėjimas. Turintieji pažymėjimą, įsigytą kitoje bibliotekoje, užregistruoja jį bibliotekoje. Vieningo pažymėjimo pakeitimas sulūžus arba jį pametus kainuos 1,40 .

Į namus vienu metu gali pasiimti 7 spaudinius. Juos grąžinti, jei nenurodyta kitaip, privalai po mėnesio.
Šiuo metu vaikų literatūros fondą sudaro apie 8,7 tūkstančių spaudinių. Čia skaito iki 500 vaikų, kurie per metus apsilanko apie 6 tūkstančius kartų.

Bibliotekoje vyksta įvairūs renginiai:
Maždaug kartą per mėnesį rengiamos piešinių, kitokių įvairia technika atliktų darbelių parodos. Čia savo kūrybą pristato rajono ir miesto darželiai bei mokyklos. Dažnai į darbelių pristatymus atvyksta ir patys autoriai.

Skaitykloje gali ruoštis pamokoms, pasinaudodamas neišduodamais į namus leidiniais: žodynais, žinynais, enciklopedijomis, kitomis knygomis.
Vieną valandą per dieną galite naudotis kompiuteriu (jų yra 3). Informaciją galite nusiskenuoti, už tam tikrą mokestį atsispausdinti, nusikopijuoti (pdf, 166 KB).
2022 metais gauname žurnalus: „Bitutė“, „Lututė“, „Laimiukas“,  „Rubinaitis“, „Tipu tapu“, „Vakaro žvaigždelė“.

BIBLIOTEKOJE VYKDOMOS EDUKACINĖS PROGRAMOS:

1. Svečiuose pas Matą Grigonį. 

Edukacinė programa skirta 8 –11 metų amžiaus vaikams. Jos metu pasakojama apie Mato Grigonio vaikystę, jo indėlį vaikų literatūrai ir lietuvių tarpukario kultūrai, skaitomi autoriaus eilėraščiai iš knygelės ,,Žemuogėlės‘‘. Užsiėmimo metu moksleiviai spalvina pasirinktus Lietuvos vandenyse plaukiojančių žuvų trafaretus, ir gamina žaidimo ,,Jūrės‘‘ vizualizaciją (aprašyto M. Grigonio knygelėje). Su vaikais mokomės žaisti keletą lietuvių liaudies žaidimų, kurie aprašyti knygelėje ,,200 žaidimų‘‘.

Ši edukacija pristato bibliotekos lankytojams XX amžiaus pirmosios pusės lietuviškų žaidimų literatūros ir vaikų poezijos pradininką, pedagogą vertėją ir gamtininką Matą Grigonį.

• Dalyvių amžius 8–11m. vaikai
• Grupė siekiant užtikrinti užsiėmimo kokybę – ne daugiau kaip 28 vaikai. Edukacijos metu dalyvauja ir pedagogai
• Trukmė apie 50 min.

Kviečiame registruotis paskambinus tel. (8-45) 58 70 48
Vieta: bibliotekos skaitykla, Beržų g. 50, Panevėžys
Nemokama
Pritaikyta ir asmenims, turintiems autizmo spektro sutrikimą arba kalbos ir komunikacijos sutrikimų

2. Maminukų akademija

Bibliotekoje veikianti „Maminukų akademija“ kiekvieną trečiadienį 11 valandą sukviečia mažuosius lankytojus į edukacinius užsiėmimus. Renginius galite sekti facebook paskyroje „Maminukų akademija“.

3. Sensoriniai skaitymai

Edukacinė programa, skirta 4–12 metų amžiaus vaikams. Jos metu naudojamos įvairios vizualinės, taktilinės ir kitokios sensorinės priemonės, teksto prasmė perteikiama pasitelkiant pojūčius (regą, klausą, lytėjimą, uoslę ar skonį). Skaitymų eigą sudaro trys dalys – istorijos skaitymas pasitelkiant pojūčius, praktinė užduotis pagal knygos tekstą, žaidimai ir diskusija su tėvais, globėjais ar auklėtojais. 
Sensoriniai skaitymai vedami pagal Eduardo Mieželaičio „Zuikis Puikis“ ir Nicolos Kinnear „Kaip kiškis mokėsi drąsos“ knygas.
• Dalyvių amžius 4–12 m. vaikai
• Grupė siekiant užtikrinti užsiėmimo kokybę – ne daugiau kaip 5 vaikai. Užsiėmimo metu dalyvauja tėvai ar pedagogai
• Trukmė apie 45 min.

Kviečiame registruotis paskambinus tel. (8-45) 58 70 48
Vieta: bibliotekos vaikų literatūros skaitykla, Beržų g. 50, Panevėžys
Nemokama
Pritaikyta ir asmenims, turintiems autizmo spektro sutrikimą arba kalbos ir komunikacijos sutrikimų