"Vasarai su knyga" įpusėjus

2024 liepos 10

Nors vasara – atostogų metas, bet, panašu, kad knygų mylėtojai ne atostogauja, o aktyviai dalyvauja skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“. Štai Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jai priklausančiose kaimų bibliotekose iššūkiui iki šios dienos užsiregistravo 238 dalyviai, o 34 iš jų jau ir sėkmingai įveikė!

Kaip ir kiekvienais metais, priėmusieji iššūkį per vasarą turi perskaityti 5 knygas nurodytomis temomis. Šių metų užduotys yra perskaityti: 1. knygą apie svajonių šalį; 2. knygą apie sportą; 3. istorinę knygą; 4. knygą apie atradimus; 5. populiarią knygą, kurią skaitė visi, išskyrus tave. Kol kas daugiausia iššūkio dalyviai skaitė knygų apie svajonių šalį – jų užregistruota 132. Antra pagal populiarumą tema – istorinės knygos, jų perskaityta 125. Iš viso Panevėžio rajono bibliotekų skaitytojai iššūkiui perskaitė ir užregistravo 585 knygas.

Aktyviausia šių metų skaitymo iššūkio dalyvė iš Panevėžio rajono savivaldybės viešųjų bibliotekų yra Piniavos biblioteka – joje užsiregistravo 69 dalyviai. Šioje bibliotekoje iki šiol perskaityta ir daugiausia iššūkio knygų – net 130! Aktyvūs ir Centrinės bibliotekos, Ramygalos, Berniūnų, Gustonių, Linkaučių, Raguvos, Šilų, Tiltagalių, Trakiškio skaitytojai.

Kokią konkrečią knygą skaityti, dalyviai gali laisvai rinktis patys, svarbu, ji atitiktų temą. Tačiau ir čia galima įžvelgti tam tikras tendencijas, pvz., daugiausia kartų Panevėžio rajono viešųjų bibliotekų skaitytojai rinkosi J. Verno „Kapitono Granto vaikai“, S. Purnell „Moteris, pakeitusi Antrojo pasaulinio karo eigą“, O. Preusler ir K. Lechler „Bėk, Zenta, bėk“, D. Owens „Ten, kur gieda vėžiai“, R. Kiplingo „Džiunglių knyga“, A. Diuma „Trys muškietininkai“ ir kt.

Visgi kad ir kokie būtų tarpiniai iššūkio rezultatai – tai tikrai ne pabaiga! Skaitymo iššūkis vis dar tęsiasi ir truks lygiai tiek, kiek vasara, o iki jos pabaigos bus perskaityta dar daugiau kūrinių. Juk vasara su knyga – tai tikrai gera vasara!

Parengė vyr. bibliotekininkė S. Petrauskienė

Paskutinį kartą redaguota: 2024-07-10 14:40:23