Valstybės dienai-naujas leidinys

2024 liepos 08

Minint Valstybės dieną biblioteka pristato naujausią leidinį „Panevėžio rajono administracinė raida: nuo apylinkių iki seniūnijų“ . Leidinys paruoštas istoriko Petro Juknevičiaus, išleistas Panevėžio rajono Spaudinių leidybos projektų dalinio finansavimo projekto lėšomis. Ruošdamas leidinį autorius peržiūrėjo begales dokumentų, dirbo įvairiuose archyvuose, tikslino duomenis, juos analizavo.

Šiuo leidiniu apžvelgiama Panevėžio rajono teritorijos savivaldos raidos istorija nuo pat valstybės pamatų, bei plačiau pristatomos seniūnijos nuo praėjusio amžiaus pradžios iki šių dienų. Seniūnijų skaičius ir ribos ne kartą keitėsi, kol susiformavo dabartinės 12 seniūnijų.

Knyga papildo 2019 -2023 metais išleistą 12 knygų seriją „Panevėžio rajono gyvenamosios vietos: administracinis žinynas“, skirtą kiekvienai seniūnijai atskirai.

Leidinys naudingas visiems, tiek besidominantiems krašto istorija, tiek dirbantiems savivaldoje ar ieškantiems senųjų rajono vietovių istorijos.

Bibliotekose šį leidinį skaityti bus galima nuo rugpjūčio mėnesio.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-07-08 18:17:35