Stažuotė Amsterdame: Bibliotekų paslaugos ir DI įrankiai

2024 gegužės 16

Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotoja Laura, kartu su dar dešimt regiono bibliotekininkių, dalyvavo stažuotėje Amsterdame tema „Bibliotekos paslaugos medijų ir informacinio raštingumo temomis, taikant DI įrankius“.

Pirmoji diena: Amsterdamo viešoji biblioteka „OBA“

Vizitas prasidėjo apsilankymu Amsterdamo viešojoje bibliotekoje „OBA“ (Openbare Bibliotheek Amsterdam). Ši biblioteka pasižymi didžiule olandų ir tarptautinių žurnalų kolekcija, turi 600 darbo su kompiuteriu vietų ir daugiau nei 1000 darbo vietų. Taip pat čia veikia radijo stotis, teatro bei koncertų salės, saugoma tūkstančiai knygų, CD ir DVD kolekcijų.

Antroji diena: „Vrije“ universitetas

Antrąją dieną dalyviai lankėsi prestižiniame „Vrije“ universitete, kuris garsėja aukštos kokybės moksliniais tyrimais ir tarptautine bendruomene. Įkurtas 1880 m., šis universitetas palaiko krikščioniškas vertybes ir skatina akademinę laisvę bei atvirumą. Čia mokosi apie 30 000 studentų. Stažuotės dalyviai dalyvavo mokymuose tema „DI ir jo pritaikymo būdai bibliotekose“. Mokymus vedė Martynas Vaznonis – Amsterdamo laisvojo universiteto DI studijų magistrantas ir DI konsultantas.

Trečioji diena: Muziejų lankymas

Trečiąją dieną dalyviai lankėsi garsiausiuose Amsterdamo muziejuose – „Rijksmuseum“ ir „Van Gogh“. „Rijksmuseum“ yra Nacionalinis meno ir istorijos muziejus, įkurtas 1800 metais. Jame eksponuojama daugiau nei 8 tūkst. meno kūrinių, apimančių laikotarpį nuo viduramžių iki XX a. pradžios. Van Gogh muziejus yra vienas iš pagrindinių pasaulio meno lankytinų objektų, dedikuotas garsiam dailininkui Vincentui Van Gogui.

Dalyvavimas tarptautinėse stažuotėse suteikia galimybę semtis patirties iš užsienio kolegų, o gautą informaciją ir idėjas pritaikyti savo darbe.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-05-16 11:35:31