Senosios pirštinės šildo ne tik rankas... Tradicinių Pasvalio krašto pirštinių paroda

2023 gruodžio 13

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykęs parodos „Tradicinės Pasvalio krašto pirštinės“ pristatymas ir susitikimas su senųjų amatų ir tradicijų puoselėtojais, folklorinio dainavimo atstovais Lina ir Albertu Bartašiais paliko nepakartojamus įspūdžius.

Klausėmės ne tik Linos pasakojimų apie senąsias Pasvalio krašto pirštines, apie jų mezgimo subtilybes, raštus, būdingus šiam kraštui, bet ir klausėmės jų atliekamų autentiškų senųjų dainų, muzikavimo senaisiais muzikos instrumentais, kuriuos yra pats pasigaminęs Linos vyras Albertas Bartašius. Nuspaudę šią nuorodą  išgirsite trumpą įrašą. Svečiai prisiminė sąsajas su mūsų biblioteka, mielai dalijosi prisiminimais.
Kupini šiltų įspūdžių, pasisėmę gerų emocijų ne vienai dienai, skirstėmės namo. Dalijamės nuotraukomis iš renginio ir kviečiame pažiūrėti pirštinių parodos, kuri bibliotekoje viešės iki Trijų Karalių.

Parengė D. Pamerneckytė

Nuotr. A. Virbalienės