Savanoriai atsisiveikino su biblioteka

Saulėtą rugsėjo popietę Panevėžio rajono bibliotekininkų bendruomenė namo į Vokietiją išlydėjo metus laiko bibliotekoje dirbusį savanorį Johanesą Trenklerį. Renginyje dalyvavo savanorius koordinuojančios organizacijos atstovai, bibliotekos bei Krekenavos regioninio parko darbuotojai.

Jau pramokta lietuvių kalba Johanesas pristatė savo metų veiklą. Didžiausią darbo bibliotekoje dalį jis skyrė užsiėmimui su jaunaisiais skaitytojais. Parengtos edukacinės programos metu vaikai buvo supažindinti su populiariais vokiečių literatūros herojais, kūrė įdomias kaukes, mokėsi „Eulenspiegelio“ pokštų. Johanesas buvo dažnas svečias rajono bibliotekos filialuose, darželiuose, mokyklose. Kartu jis aktyviai įsijungė į visuomenines - pilietines akcijas: su Molainių bendruomene dalyvavo akcijoje „Darom“, tvarkė Krekenavos regioninį parką. Vasarą Johaneso iniciatyva bibliotekoje veikė vasaros dienos stovykla. Kartu su vaikais žaidė stalo bei judriuosius žaidimus, organizavo meninius užsiėmimus.
     Metų pabaigoje savanoris leidosi į savarankišką dviračių žygį po Panevėžio rajoną. Jo metu kartu su savanoriu iš Krekenavos regioninio parko Joernu, nuvažiavę daugiau kaip 150 km., aplankė per 20 rajono kaimų.
     Savanorystės veiklos apžvalgoje Johanas pateikė savo įspūdžius iš kelionės bei apklausos apie rajono gyventojų skaitymo įpročius, rezultatus.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-01-12 11:09:57