Skiautinių paroda „Pūgžlio kelionė į Marias“

2024 liepos 03
calendar Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skaitykla

Vaikų literatūros skaitykloje pristatome žuvų aplikacijas iš skiautinių. Jas sukūrė bibliotekos lankytojai birželio 17-21 dienomis susibūrę į vasaros stovyklėlę. Drauge su patyrusiu meškeriotoju išanalizavę visas žuvų gaudymo gudrybes, pasiskaitę Algirdo Kazragio „Ežerėlio pasakas“, vaikai kibo į darbą, kurio rezultatais galime pasigrožėti ir mes.

Kaip ir dera stovyklėlėje, vaikai ne tik karpė, klijavo,  skaitė, vaidino, kartu kūrė pasaką „Akmens sriuba“, bet ir žaidė, smaguriavo, drauge gėrė arbatą. Buvo prisimintas vaikų poezijos ir žaidimų literatūros pradininkas, vertėjas, gamtininkas Matas Grigonis, įminęs pėdsaką ir Panevėžio krašte. Jo gimimo 135-ąsias metines minėsime spalio 3 dieną.

Vaikai žaidė žaidimą „Jūrės“ iš Mato Grigonio parengtos knygelės „200 žaidimų“, kurios pirmasis leidimas pasirodė 1911 metais, o prisiminimui išsinešė žuvytėmis dekoruotą lankstinuką.

Parengė Vida Ambraškaitė

Paskutinį kartą redaguota: 2024-07-03 13:51:39