Pasaulio įvairovė knygų iliustracijose

2024 sausio 10

Rajono viešoji biblioteka naujuosius metus pradeda paroda „Pasaulio įvairovė Lietuvos knygų iliustracijose“. „Iliustruota knyga lydi kiekvieną mūsų nuo pirmųjų gyvenimo žingsnių, lieka gražiausiuose vaikystės prisiminimuose, formuoja mūsų charakterį, pasaulėžiūrą ir pasaulėjautą.

Be knygų ir jų atverto pasaulio, ko gero, nebūtume tapę tuo, kuo esame, nebūtume savimi... Iš knygų mokomės skaityti, mąstyti, svajoti. Jos atskleidžia gyvenimo įvairovę, padeda suvokti žmogiškąją prigimtį. Ne veltui knyga vadinama geriausiu draugu. Dėl jos niekada nesijaučiame vieniši. Knyga – tai langas į pasaulį, raktas į bendravimą, pažinimą, lavinimąsi“,- sako parodos kuratorė Dovilė Tomkutė.
Ekspozicijoje galima pamatyti paskutiniųjų metų ryškiausių Lietuvos kūrėjų darbus, pelniusius įvairių apdovanojimų, laimėjusius gražiausios knygos konkursus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Parodai atrinkta dvylika žinomų Lietuvos knygos iliustruotojų. Tai Ieva Babilaitė, Lina Dūdaitė, Lina Itagaki, Rasa Jančiauskaitė, Rasa Joni, Aušra Kiudulaitė, Marija Marcelionytė, Vilmas Narečionis, Kristina Norvilaitė, Martynas Pavilonis, Jūratė Račinskaitė, Rimantas Rolia.
Iliustracijos praturtina autoriaus knygos tekstą, papildo jį menininko patirtimi, išmone, fantazija, sukuria naują meninę kokybę. Tad leiskimės į šį nuostabų pasaulį, keliaukime rašytojų ir iliustratorių sukurtais keliais.
Paroda bibliotekoje eksponuojama visose erdvėse: pradedant vaikų literatūros skaitykla ir baigiant galerija „Prie knygų“. Pakeliauti tikrai yra kur.
Maloniai kviečiame

Paskutinį kartą redaguota: 2024-01-12 10:47:40