Paroda „Baltijos kelio istorija“

2024 rugpjūčio 20

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje eksponuojama Baltijos kelio 35-mečiui skirta dokumentų paroda „Baltijos kelio istorija“. Parodoje pateikti Baltijos kelio dalyvių dokumentiniai liudijimai apie šią unikalią akciją, kurioje gausiai dalyvavo ir Panevėžio krašto žmonės.

Stenduose vyrauja Baltijos kelio dalyvių nuotraukos, įvairūs straipsniai, žinutės, fotoreportažai iš savaitraščio „Tėvynė“ bei kitų laikraščių. Parodoje atsispindi Baltijos kelio įamžinimo vietos, kurių Panevėžio rajone 12:

1. Baltijos kelio kauniečių ženklo vieta, Pramislavos k., Raguvos sen.

2. Baltijos kelio rokiškėnų pirmojo ženklo vieta, Bedrių k., Vadoklių sen.

3. Baltijos kelio rokiškėnų antrojo ženklo vieta, Jotainių k., Vadoklių sen.

4. Baltijos kelio anykštėnų ženklo vieta, Paberžio k., Velžio sen.

5. Baltijos kelio panevėžiečių pirmojo ženklo vieta, Šilagalio k., Panevėžio sen.

6. Baltijos kelio panevėžiečių antrojo ženklo vieta, Šilagalio k., Panevėžio sen.

7. Baltijos kelio Pažagienių ir Lepšių k. gyventojų ženklo vieta, Pažagienių k., Panevėžio sen.

8. Baltijos kelio panevėžiečių trečiojo ženklo vieta, Piniavos k., Panevėžio sen.

9. Baltijos kelio šiauliečių pirmojo ženklo vieta, Stanionių k., Paįstrio sen.

10. Baltijos kelio šiauliečių antrojo ženklo vieta, Gegužinės k., Paįstrio sen.

11. Baltijos kelio telšiškių ženklo vieta, Pakaušių k., Paįstrio sen.

12. Baltijos kelio zarasiškių ženklo vieta Genėtinių k., Vadoklių sen.

Parodoje – ir Baltijos kelio paminėjimo renginiai Panevėžio rajone, kurių per 35 metus būta daug.

Daugiau surinktos informacijos ir nuotraukų saugoma rajono bibliotekos kraštotyros fonde.

Informaciją parengė Vidmanta Trečiokienė

Paskutinį kartą redaguota: 2024-08-20 08:34:36