„Nepatogus kinas“  kviečia į kiną „Nebus viskas gerai“

2024 balandžio 19
calendar Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaitykla

Balandžio 26 d. 15 val. Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Beržų g. 50) bus demonstruojamas kino filmas „Nebus viskas gerai“ (Rumunija, Ukraina , 2020. Trukmė: 82 min.  Režisieriai Adrian Pîrvu, Helena Maksyom). Filmas remiasi tikrais faktais.  Pasakojama apie Černobylio atominės elektrinės avariją ir  skaudžius jos padarinius. Adriano Pîrvu, vieno iš filmo režisieriaus, mama, būdama šeštą mėnesį nėščia, nuvyko į komandiruotę Ukrainoje. Moteris įsitikinusi, kad būtent dėl tuo metu įvykusios Černobylio katastrofos jos naujagimiui išsivystė glaukoma ir dalinė neregystė. Adrianas, sulaukęs 30 metų, nusprendžia vykti į Ukrainą. Čia vaikinas sutinka Heleną – merginą, kuri irgi tiesiogiai patyrė atominės nelaimės padarinius. Abu jaunuoliai ryžtasi kurti filmą: apie save ir apie kitus, katastrofos paliestus, žmones. Jautrus ir gilus šiųdviejų pradedančiųjų režisierių filmas, sukoncentruodamas žvilgsnį į dabartį,  sykiu iškelia praeities šmėklas, kurios kaip niekada anksčiau, vėlei gali tapti realiomis.

1989-ųjų balandžio 26-oji paženklinta juoda žyme Ukrainos istorijoje. Tą naktį įvyko avarija Černobylio atominėje elektrinėje, nusinešusi šimtus gyvybių ir pavertusi žydinčią Ukrainos  žemę apnuodyta negyjančia  žaizda.  Dabartinio karo akivaizdoje  svarbu nepamiršti   baisių praeities  įvykių.  Tai  primins  kiek  daug tragiškų išbandymų teko Ukrainai  ir skatins atjautą bei susitelkimą.

Nusikelkime prieš tris dešimtmečius...

Parengė D. Pamerneckytė

Paskutinį kartą redaguota: 2024-04-19 15:10:16