Maloniai kviečiame ukrainiečių bendruomenę, gyvenančią Lietuvoje, naudotis Anykščių bibliotekoje sukauptu ukrainietiškų knygų fondu

2024 spalio 11

Šiuo metu turime sukaupę 794 skirtingų pavadinimų knygų ukrainiečių kalba. Tai knygos visoms amžiaus grupėms – ikimokyklinukams, vaikams, jaunimui, suaugusiems. Gausu ne tik grožinės literatūros, tačiau ir šakinės literatūros knygų. Šis ukrainietiškų knygų fondas Anykščiuose yra ketvirtas pagal dydį Lietuvoje viešųjų bibliotekų tarpe.

Mūsų tikslas – sudaryti sąlygas ukrainiečiams, gyvenantiems Lietuvoje, skaityti naujausią Ukrainos autorių literatūrą bei verstinę literatūrą ukrainiečių kalba.

Anykščių viešojoje bibliotekoje sukauptas ukrainietiškų knygų fondas yra unikalus, nes visos knygos šiame fonde yra dovanotos. Privatūs rėmėjai, Ukrainos leidyklos ir rašytojai dovanoja mūsų bibliotekoje įkurtam Ukrainos knygų centrui naujausias knygas. Anykščių biblioteka tampa viena iš vietų, per kurią Ukrainos leidėjai, rašytojai ir jų kuriama bei leidžiama literatūra gali pasiekti ukrainiečius ne tik Anykščiuose, bet ir visoje Lietuvoje.

Kviečiame aktyviai kviesti ukrainiečius naudotis Anykščiuose sukauptu naujausių ukrainietišku knygų fondu per TBA platformą!

Parengėme tekstą, kuriuo galite dalintis su ukrainiečiais, gyvenančiais Lietuvoje:

Інформація для українців, які живуть у Литві.

Чи знаєте ви, що в литовських бібліотеках можна безкоштовно брати книги українською мовою?

Анікщяй, невелике містечко на північному сході Литви, має велику колекцію українських книжок для дітей, підлітків та дорослих. Це найновіша література, подарована українськими видавництвами. Ви можете безкоштовно замовити книги з цього центру з найближчої бібліотеки, скориставшись сайтом "ibiblioteka.lt". Якщо вам потрібна допомога, зверніться до найближчої бібліотеки і бібліотекар вам допоможе!

Paskutinį kartą redaguota: 2024-10-11 15:51:26