Literatai savo eiles skyrė Vaižgantui

2024 rugsėjo 12
calendar J. Tumo – Vaižganto ir knygnešių muziejus

Bibliotekos literatų klubas “Polėkis“ sukvietė į J. Tumo – Vaižganto ir knygnešių muziejų Aukštaitijos literatus, paminėti J. Tumo – Vaižganto 155-ąsias gimimo metines.

„Eilės Vaižgantui“ – taip vadinosi renginys, kuriame savo eiles šiam didžiam rašytojui skyrė literatai. Renginyje dalyvavusi Linų muziejaus muziejininkė E.Gruzdevienė pasakojo apie lino ir žmogaus santykį nuo senų laikų, bibliotekos darbuotoja E. Trečiokienė nagrinėjo Vaižganto, kaip tarpininko tarp gamtos ir kultūros, esybę ir veiklą. Simboliška, kad renginyje dalyvavo Vaižganto kraštietė iš jo gimtojo Malaišių kaimo – Aldona Širvinskienė.  Savo eiles skaitė ir svečiai iš Biržų – literatų klubo „Svajokliai“ nariai. Muziejininkas A.Daukša visiems pristatė muziejaus ekspozicjas, pasakojo apie lietuvių tautinį sąjūdį, knygnešystę. Dalyviai tęsė diskusijas gražioje Ustronės svirno aplinkoje, vaišinosi medumi ir arbata.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-09-13 16:58:35