Knygų klubas užbaigė antrąjį sezoną

2024 birželio 17
calendar Viešosios bibliotekos abonementas

Teiginiu, kad bibliotekoje lankosi mėgstantys skaityti žmonės, tikriausiai nieko nenustebinsi – taip ir yra. Tačiau daliai žmonių to neužtenka – jie mėgsta ne tik skaityti, bet ir dalintis skaitant patirtais įspūdžiais. Šiuos literatūros mėgėjus vienija jau antrus metus bibliotekoje veikiantis knygų klubas. Savo veiklą pradėjęs nuo poros entuziasčių ir susitikimus kuruojančios bibliotekininkės, per dvejus metus klubas padidėjo, įsibėgėjo, nusistovėjo susitikimų laikas ir dažnumas, užgimė pasitikėjimas ir bendrystė.

Klubo susitikimai vyksta kartą per mėnesį. Praėjusį trečiadienį knygų klubas susitiko užbaigti sezono, aptarti dalyvavimo skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“, prisiminti bendras veiklas ir kartu skaitytas knygas. Per sezoną bendru sutarimu klubas pasirinko ir skaitė įvairią grožinę literatūrą: J. Barneso „Pabaigos jausmas“, L. Genovos „Ta pati Alisa“, M. Kriugerio „Turino komedija“, A. Šileikos „Laikinai jūsų“, K. Ishiguro „Palaidotas milžinas“, L. Ulickajos „Sonečka“ ir M. Albomo „Antradieniai su Moriu“. Neretai (bet nebūtinai) klubo narių nuomonės dėl perskaitytų knygų išsiskiria, bet tai visuomet į gera – skirtingos įžvalgos viena kitą papildo, atveria kitokių matymo kampų ir suvokimo horizontų.

Visgi knygų skaitymu klubo veikla neapsiriboja: dalyvauta ir bibliotekoje vykusiuose susitikimuose su rašytojais (A. Navicku, E. Tombak), ir rankdarbių dirbtuvėse, kartu vykta pasivaikščioti po Bakainių piliakalnį.

Kad vasara be klubo susitikimų neprailgtų, sutarta dalyvauti skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“. Iššūkį įveiks tie, kurie per vasarą perskaitys 5 pasirinktas knygas pagal 5 temas ir užregistruos jas „Vasara su knyga“ interneto svetainėje. Visi jie bandys laimę loterijoje dėl pagrindinių ir skatinamųjų prizų.

Taip knygų klubas atsisveikino iki rudens – kitas susitikimas vyks jau rugsėjį.

Parengė vyr. bibliotekininkė Skirmantė Petrauskienė

Paskutinį kartą redaguota: 2024-06-17 16:52:15