Gerosios sensorinių skaitymų patirtys

2022 kovo 05

Bibliotekoje lankėsi Panevėžio Beržų progimnazijos trečios klasės mokinukai, turintys Autizmo spektro (ASS) sutrikimą.

Ši klasė bibliotekoje lankėsi pirmą kartą, todėl pirmiausia susipažino su visomis erdvėmis: apžiūrėjo Slovėnijos vaikų parodą, skaityklą su knygomis nuo mažiausios iki storiausios ir didžiausios, virtualios realybės įrangą. Galiausiai jaukiai įsikūrę vaikų literatūros skaitykloje, klausėsi skaitomos E. Mieželaičio knygelės „ZUIKIS PUIKIS”.
Knyga buvo skaitoma pagal „Sensorinių skaitymų“ programą, suteikiančia galimybę autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams geriau suvokti ir patirti skaitomą tekstą. Ši teksto suvokimo edukacija leidžia skaitymus pritaikyti platesnei tikslinei auditorijai – kalbos ir komunikacijos sutrikimų turintiems vaikams, kuriems sunkiau mėgautis skaitymo procesu. Vaikai zuikio istorijos ne tik klausė, bet ir aktyviai įsitraukė atkartodami pasakos epizodus. Viso susitikimo metu bendrauti ir geriau vienam kitą suprasti padėjo ir pagalbinės komunikacijos bei situacijų suvokimo priemonės – bendravimo kortelės.
Nuo 2020 m. lapkričio mėn. biblioteka plečia paslaugų prieinamumą, įvairią negalią turintiems žmonėms, skatina visuomenės informuotumą ir ugdo toleranciją. („Biblioteka visiems“).
Stengiamės atliepti skirtingų poreikių turinčius lankytojus ir kviečiame priimti vieniems kitus nepaisant mūsų skirtumų ir įvairumo.

Parengė L. Žukauskaitė

Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-26 14:07:00