Filmo „Metų namų šeimininkė“ peržiūra / Nepatogus kinas

2024 spalio 10
calendar Viešosios bibliotekos skaitykla

Spalio 10 d., ketvirtadienį, 14 val., visi kartu žiūrėsime filmą „Metų namų šeimininkė“ (Housewife of the Year, rež. Ciaran Cassidy, 1 val. 17 min.) Panevėžio rajono viešosios bibliotekos skaitykloje (Beržų g. 50). Šiandien sunku patikėti, kad Airijos televizijoje 1968–1995 m. iš tiesų egzistavo siurrealistinis konkursas „Metų namų šeimininkė“. Filmas atskleidžia šokiruojantį atotrūkį tarp to, ką žiūrovai matė per televiziją, ir to meto Airijos moterų gyvenimo realybės.

Jei ne archyvinė medžiaga ir dalyvių liudijimai, būtų sunku patikėti, kad Airijos televizijoje 1968–1995 m. iš tiesų egzistavo siurrealistinis konkursas „Metų namų šeimininkė“. Konkurse moterys puošniomis šukuosenomis ir sakramento suknelėmis buvo vertinamos pagal savo kulinarinius įgūdžius, gebėjimą atlikti namų ruošos darbus, taip pat pagal asmenybę, humoro jausmą, pomėgius ir, žinoma, išvaizdą. Konkurso nugalėtoja namo pas savo daugiavaikę šeimą grįždavo su 300 svarų ir pakankamai virtuvės reikmenų, kad kaimynai pavydėtų. Filmas atskleidžia šokiruojantį atotrūkį tarp to, ką žiūrovai matė per televiziją, ir to meto Airijos moterų gyvenimo realybės.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-10-07 14:48:43