„Čia yra drakonai“ . Rajono viešojoje bibliotekoje – jaunos menininkės paroda iš Slovėnijos

2024 vasario 15

2024-aisiais - Žaliojo Drakono metais (pagal kinų kalendorių) - sulaukėme žavingos drakonų parodos iš savo kolegų Slovėnijoje lotynišku pavadinimu „Hic sunt dracones - Čia yra drakonai“. Pirmoji pavadinimo dalis yra lotynų kalba, nes tyrinėtojai visus gyvūnų ir augalų radinius rašydavo lotyniškai.

Parodos autorė Nuša Jurjevič - vizualinės komunikacijos dizaino magistrė, domisi mokslinės ir fantastinės iliustracijos derinimu, meno integravimu į švietimą , tiria iliustracijos vaidmenį pedagoginiame kontekste. Menininkės piešiniuose tikrovė susilieja su fantazija ir taip kuriamas naujas drakonų pasaulis. Iliustracijos - visi aštuoni drakonai - sukurti remiantis mitologija. Mitiškumas akcentuojamas neatsitiktinai, nes iliustracijos sukurtos atlikus išsamius drakonų mitologinės kilmės tyrimus. Tačiau svarbiausia - drakonai čia nėra piktybiniai, veikiau jie yra vaizduojami kaip gynėjai.
Paroda bibliotekoje veiks iki kovo vidurio.
Maloniai kviečiame apsilankyti.

Parengė D. Pamerneckytė