Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena

Prieš 83 metus, 1941 m. birželio 14 d., prasidėjo pirmasis masinis Lietuvos gyventojų trėmimas (ištremta apie 17 tūkst. žmonių). Tarp šių žmonių buvo ir Panevėžio krašto mokytojai, jaunuoliai iš mokyklos suolų, aukštųjų mokyklų auditorijų ištremti į Sibirą, gyvuliniuose vagonuose buvo vežami ilgus mėnesius. Ten tremtiniai kentėjo nuo atšiauraus klimato, bado, sunkaus fizinio darbo.

Rajono viešosios bibliotekos  kraštotyros fonde saugomi kraštiečių tremtinių atsiminimai, išleisti atskirais leidiniais. Užrašyti žodžiai liudija. Jie byloja apie sukrečiančius tremtinių išgyvenimus ir viltį. Viltį išlikti ir sugrįžti.

Su šiomis knygomis galite susipažinti užsisakius bibliotekos elektroniniame kataloge  arba atvykus į biblioteką.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-06-14 11:40:46