Bibliotekoje svečiavosi fotografas Virginijus Benašas

Taip jau sutapo, kad susirinkome rugsėjo pradžioje tarsi palydėdami vasarą ir pradėdami naujus  mokslo metus . Susirinkome bibliotekos erdvėse pabendrauti,  pasišnekučiuoti . Pasišnekučiuoti apie JĄ,.  Ne, ne apie vasarą. Apie knygą...

Apie tai kad knygą galima skaityti visur: ir po medžiu, ir ... medyje, ir lovoje prieš miegą, ir ant palangės... Apie tai, kad knyga vis dėlto ne kompiuteris, ir kad pastarasis vis dėlto jos nepakeis. Apie tai, kad tai puikiai šalia viens kito egzistuojantys dalykai, ir vienas  kito neturėtų užgožti. Apie tai kad iš senų, suskaitytų knygų galima dar sukurti kai ką be galo gražaus ir įdomaus.
Kalbėjome, dalijomės įvairiomis idėjomis ir klausėmės parodos „Apie JĄ“ autoriaus fotografo Virginijaus Benašo. Autorius , puikiai bendraujantis su bet kokio amžiaus ir išsilavinimo auditorija, įdomiai ir patraukliai pateikė nuotraukų „gimimo“ istorijas, labai šiltai ir betarpiškai bendravo su klausytojais.  Vėliau žiūrėjome fotofilmą „Knygos fantomas“ ir trumpą filmuką  apie paties fotomenininko sumanytą ir įkurtą galeriją „Pamatai“, esančią gyvenamo namo rūsyje.
Susidomėję klausėsi ir vaikai, atėję į vasaros stovyklėlės  uždarymą, ir  į mūsų biblioteką ką tik atvykę savanoriai iš Vokietijos ir Gruzijos. Susitikimą parodos autorius baigė palinkėjimais, „ kad kuo dažniau ji būtų mūsų draugijoje.“  Ji – tai knyga.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-01-12 11:11:59