Apysakų romano „Babelis“ autorius kviečia į susitikimą Panevėžio rajono viešojoje bibliotekoje

2024 vasario 08

Vasario 20 d. 17 val. Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje svečiuosis humanitarinių mokslų daktaras, filosofas, knygų autorius Andrius Navickas. Keleto knygų sudarytojas ir filosofinių leidinių autorius, paskutiniąją savo parašytą knygą „Babelis“ įvardija kaip apysakų romaną, kuris tarsi įvilioja skaitytoją į keistą bevardį miestą.

Jame nėra pavadinimų, nei vardų tik visa gaubianti gausybė sniego. Priemiesčio namas, bažnyčia, psichiatrijos klinika, universitetas, palėpė virš vyno parduotuvės, traukinys – tai kelionė veikiau ne geografinėje, o vidinėje erdvėje. Pasak Andriaus Navicko tai yra egzistencializmui artima knyga, daugiausiai kalbanti apie žmonių tarpusavio ryšius, santykį su savimi ir gyvenimo lūkesčius. Knygoje keliama daug gyvenimiškų klausimų, tačiau joje nėra jokio moralo, jokių pateiktų atsakymų. Svarbiausias čia yra skaitytojas, kuris turi pats – savarankiškai – savyje atrasti svarbius dalykus ir išmintį. „Noriu pabrėžti, kad mano knygoje nerasite nei moralo, nei atsakymo. Jei kas atras kokią nors išmintį, tai, žinokite, ji yra skaitytojo akyse, o ne tekste“, - sako autorius.
Kviečiame kartu su autoriumi pakeliauti šioje egzistencinėje kelionėje.

Parengė D. Pamerneckytė

Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-26 13:38:53