Abstrakčiosios tapybos parodoje – vasariška spalvų žaismė

2024 birželio 12

Birželio 20 d. 17 val. Panevėžio rajono viešojoje bibliotekoje atidaroma tautodailininko Jono Bulavo abstrakčiosios tapybos paroda.

Panevėžietis tautodailininkas Jonas Bulavas daugeliui žinoma kaip talentingas ir gabus vitražo meistras, pastaruoju metu pasukęs į tapybą.  Svečiose šalyse kurį laiką gyvenęs autorius užsieniečius  pakerėjo    originaliais ir senovine technika pagamintais vitražais.  Jonas Bulavas vienas iš nedaugelio meistrų, kuriantis pagal senąsias technikos tradicijas: kad gimtų vitražas, menininkas darbuojasi ne tik teptuku, bet ir adata, rėžtuku, lituokliu. Dailininkas specialiais dažais piešia ant stiklo, piešinį dar padailina adata, vėliau krosnyje „iškeptą“ kūrinį išleidžia į pasaulį.

Visgi  po kurio laiko grįžęs į Lietuvą menininkas ėmėsi naujų  idėjų,  naujų sumanymų  įgyvendinimo ir dabar mieliau užsiima tapyba: ant drobės piešia  abstrakčiajai tapybai priskiriamus kūrinius. Ši tapybos rūšis, leidžianti menininkui laisvai reikšti savo  vidinį pasaulį ir  idėjas, Jono Bulavo paveiksluose žavi tekstūros ir spalvų žaisme.

Kviečiame į susitikimą su autoriumi ir jo savita, labai įdomia kūryba.

Paroda bibliotekoje  bus eksponuojama iki rugpjūčio mėn.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-06-12 16:20:02