• 2022-ieji - Lietuvos karaimų metai

  2022-ieji - Lietuvos karaimų metai

  Atnaujinta: Penktadienis, 14 sausio 2022 14:35

  Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2022-aisiais sukanka 625 metai nuo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto kvietimo karaimams įsikurti Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, nutarė 2022-uosius paskelbti Lietuvos karaimų metais. Tokiu būdu siekiama pažymėti Lietuvos karaimų istorijos ir kultūros jubiliejų. 

  Lietuvos karaimų metai yra ypatinga galimybė atidžiau pažvelgti į ilgametę lietuvius ir karaimus siejančią istoriją. Panevėžio rajono savivaldybės bibliotekoje galite rasti paskaityti  knygų , kuriose atskleidžiama karaimų bendruomenės istorija.

  Skaityti daugiau...

 • Biblioteka mini Laisvės gynėjų dieną

  Biblioteka mini Laisvės gynėjų dieną

  Atnaujinta: Ketvirtadienis, 13 sausio 2022 08:16

  31-ą kartą minėdamos Laisvės gynėjų dieną, rajono bibliotekos įsijungia į pilietinę iniciatyvą „Atmintis gyva, nes liudija“. Sausio 13 d. 8 val. ryto bibliotekų darbuotojai languose uždegė žvakutes, kaip gyvybės, šviesos, teisingumo, atminties ir vienybės simbolį.

  Skaityti daugiau...

 • Kviečiame dalyvauti projekte „Lietuviško ir pasaulinio kino odisėja“

  Kviečiame dalyvauti projekte „Lietuviško ir pasaulinio kino odisėja“

  Atnaujinta: Trečiadienis, 12 sausio 2022 10:04

  Domiesi kinu? Mėgsti žiūrėti filmus? Kviečiame į keturių dalių projektą virtualioje erdvėje „Lietuviško ir pasaulinio kino odisėja“, kuris žaismingai ir patraukliai pristatys ne tik lietuvišką ir pasaulinį kiną, bet ir suteiks galimybę panirti į filmų kūrimo virtuvę ir atskleisti kino gamybos paslaptis.

  Skaityti daugiau...

 • Panevėžio rajono savivaldybėje eksponuojami vieno žymiausių Panevėžio krašto dailininkų ir dailės pedagogo Kazimiero Naruševičiaus darbai

  Panevėžio rajono savivaldybėje eksponuojami vieno žymiausių Panevėžio krašto dailininkų ir dailės pedagogo Kazimiero Naruševičiaus darbai

  Atnaujinta: Antradienis, 11 sausio 2022 12:49

  K. Naruševičiaus (1920–2004) gyvenimo kelias, prasidėjęs Panevėžio raj.  Dūdorių kaime   (Ramygalos sen.), tęsėsi Rėklių pradinėje mokykloje, Panevėžio berniukų gimnazijoje,  Vilniaus dailės akademijoje.

  Skaityti daugiau...

Pokategorės

Puslapis 1 iš 315