• Šimtmečiai prie Marnakos

  Šimtmečiai prie Marnakos

  Atnaujinta: Antradienis, 28 birželio 2022 11:17

  Leidinys skiriamas Tiltagalių 465-mečiui. Šioje knygoje – Marnakos ir Lėvens upių santakoje bei apylinkėse gyvenusių ir gyvenančių žmonių įgyvendintų ir nebaigtų darbų bei minčių ir lūkesčių istorijos.

 • Lietuviško fakyro žydinti nostalgija: Vytautas Landsbergis apie Bronių Kutavičių

  Lietuviško fakyro žydinti nostalgija: Vytautas Landsbergis apie Bronių Kutavičių

  Atnaujinta: Antradienis, 28 birželio 2022 10:56

  Prof. Vytauto Landsbergio tekstų rinktinė „Lietuviško fakyro žydinti nostalgija" skirta šviesaus atminimo kompozitoriaus Broniaus Kutavičiaus muzikai. Įdėmiai stebėjęs šio iškilaus kūrėjo kelią, profesorius savo publikacijomis ne tik užfiksavo svarbius muzikinius momentus, bet ir atskleidė stipriausius Kutavičiaus kūrinių aspektus, įžodino magiškame jos skambesyje glūdinčias prasmes. 

  Šiai rinktinei kartu su autoriumi buvo atrinkti svarbiausi 1976–2012 m. publikuoti Vytauto Landsbergio tekstai – straipsniai periodikoje, papildyti pasisakymo LRT laidoje (2014) fragmentais bei dokumentinio filmo apie Bronių Kutavičių „Žemės muzika, vėjo spalva" (1988) refleksija. Ir tai tik dalis Landsbergio „Kutavičianos" – ją dar praplėstų gausybė kūrinių anotacijų, pasisakymų Lietuvos ir užsienio žiniasklaidoje.

  Skaityti daugiau...

 • Vainiko pynimas

  Vainiko pynimas

  Atnaujinta: Pirmadienis, 27 birželio 2022 10:18

  Daugelis „Vainiko pynimo" novelių parašytos anksčiau, bet knygose iki šiol nebuvo publikuotos. Tai originalios ir patrauklios savito žemaitiško humoro ir išminties kupinos istorijos. Jų herojui svetimas šiuolaikinis industrializacijos ir besaikio vartojimo paveiktas pasaulis, jis stojiškai atsisveikina su tuo, kas gyvenime nuolat baigiasi, ir neturi iliuzijų ką nors sustabdyti arba pakeisti.

 • Laiko jungtys

  Laiko jungtys

  Atnaujinta: Pirmadienis, 27 birželio 2022 10:16

  Knygoje „Laiko jungtys“ skelbiami interviu ir straipsniai apima daugiau nei trisdešimties metų laikotarpį, tad juose neišvengiamai ryškėja laikotarpio ženklai. Jiems būdingas fragmentiškumas, galbūt tam tikras neišbaigtumas, tačiau daugelyje interviu išlieka autentika, jie tampa tam tikru dinamiško laikotarpio dokumentu. Tokia nuostata ir paskatino surinkti interviu ir išleisti atskira knyga. Trūkinėjanti mūsų atmintis, nuolatinis skubėjimas ryškina ir tai, kad iki šiol per mažai pažįstame išeivijos kultūros lauką, jo gyvybingumo aplinkybes.

  Iš šio poreikio radosi mokslo populiarinimo straipsnių, kuriuos pastaraisiais metais skelbiau periodikoje. Likimas suteikė galimybę pažinti, bendrauti ir bendradarbiausi su daugeliu išeivijos rašytojų, literatūros kritikų, kultūros asmenybių. Ši Dalios Kuizinienės knyga „Laiko jungtys“, savaip sujungianti praeitį ir dabartį, išryškina paraleles ir skirtumus.

   

Puslapis 1 iš 73