• Tekėje saulala Šaukliuos

  Tekėje saulala Šaukliuos

  Atnaujinta: Penktadienis, 21 sausio 2022 06:10

  Panevėžio rajono literatų klubo „Polėkis“ narė Emilija Valentinavičienė parašė ir išleido knygą „Tekėje saulala Šaukliuos“. Tai Šauklių kaimo istorija užrašyta tarmiška šnekta. Šiaulių universiteto prof. Dr. Genovaitė Kačiuškienė šią knygą pristato kaip „svarbią lituanistiniams tyrinėjimams ne tik dėl vaizdingos kalbos, bet ir dėl kalbinių ypatybių, ypač užfiksuoto garsų įvairavimo, rodančio, kokia linkme rutuliojasi ši nepaprastai sudėtinga ir įdomi tarmė. Tikras lobis lituanistikai ir gausiai knygoje vartojami šiandien gyvuojantys ar jau išnykę Panevėžio krašto kaimų, miškų, laukų ir kt. pavadinimai, gražiai parodantys jų kilmę.“
  Knygos autorė rašo, kad ši knyga – tai Šauklių kaimo istorija. Emilija ilgai laukė, gal kas parašys apie Šauklius – kuklų, bet unikalų Lietuvos kampelį, kur, kaip ir visoje Sprirakių parapijoje, gražiai gyveno darbštūs, dori ir tvarkingi žmonės.

  Skaityti daugiau...

 • Gabrielė Petkevičaitė-Bitė (1861-1943)

  Gabrielė Petkevičaitė-Bitė (1861-1943)

  Atnaujinta: Ketvirtadienis, 06 sausio 2022 13:16

  Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos parengtas ir išleistas fotografijų albumas, kuriame publikuojama ir G. Petkevičaitės-Bitės asmens dokumentų faksimilės, jos knygų viršelių vaizdai, leidinio sudarytojo Raimundo Klimavičiaus parengta medžiaga: rašytojos gyvenimo ir veiklos chronologinis aprašymas bei jos giminės genealoginė lentelė. Knygoje taip pat prof. Viktorijos Daujotytės įžanginis straipsnis.

 • Elena Mezginaitė: žmonės man – viskas...

  Elena Mezginaitė: žmonės man – viskas...

  Atnaujinta: Ketvirtadienis, 06 sausio 2022 13:08

  Poetės 80-mečiui išleista knyga skirta išsaugoti, aktualizuoti ir skleisti plačiajai visuomenei poetės Elenos Mezginaitės publicistinį palikimą. Joje surinkti 32 Panevėžio regiono periodinėje spaudoje 1989-2005 m. publikuoti jos interviu su žymiais Lietuvos kūrėjais, kultūros ir meno žmonėmis.

  Knyga yra ne tik apie žurnalistę Eleną Mezginaitę, bet ir apie Panevėžio krašto kultūros žmones. Pokalbiai, sudėti į šią knygą yra šiek tiek daugiau nei vienadieniai straipsniai to meto periodikoje. Juose Elena Mezginaitė, kalbindama savo herojus, sugebėjo išklausti ir skaitytojui perteikti pašnekovų gyvenimo vertybes, jų požiūrį į savo profesiją. Todėl šie interviu yra aktualūs ir šiandien.

  Skaityti daugiau...

 • Šveicarų ir lietuvių pėdsakais

  Šveicarų ir lietuvių pėdsakais

  Atnaujinta: Trečiadienis, 16 birželio 2021 05:27

  Istoriko, publicisto Juozo Brazausko istorinėje apybraižoje nagrinėjami Šveicarijos Konfederacijos ir Lietuvos Respublikos, abiejų tautų atstovų bendravimas ir bendradarbiavimas nuo seniausių laikų iki dabarties. 

  Knyga skirta jaunimui ir visiems, kurie domisi Šveicarų lietuvių bendruomenės praeitimi ir dabartimi, šveicarų ir lietuvių santykiais.

Puslapis 1 iš 71