• Lietuvos kariuomenės karininkai – sovietinės ir nacistinės okupacijos aukos

  Lietuvos kariuomenės karininkai – sovietinės ir nacistinės okupacijos aukos

  Atnaujinta: Trečiadienis, 11 sausio 2023 14:17

  Knygoje pateikti duomenys apie 851 karininką, okupantų nužudytą, sušaudytą, žuvusį kalėjimuose, lageriuose, kovose su okupantais: trumpi karininkų biografiniai duomenys – gimimo data, vieta; tikrosios tarnybos karininkams – paskutinės tarnybos Lietuvos kariuomenėje pareigos, karininko laipsnis; atsargos karininkams – tarnybos vieta ir pareigos arba gyvenamoji vieta ir atsargos karininko laipsnis; pasipriešinimo kovų dalyviams – užimamos pareigos kariniuose daliniuose, partizaninėse ar pasipriešinimo struktūrose ir turėtas arba suteiktas karininko laipsnis. Paskutinėje aprašymo pastraipoje pateikiamas karininko likimas. Aprašymai iliustruoti karininkų nuotraukomis (nėra tik 16 karininkų nuotraukų).

 • Gyvenimo vaistažodžiai

  Gyvenimo vaistažodžiai

  Atnaujinta: Trečiadienis, 11 sausio 2023 14:11

  Rašytojas Jerominas Laucius – pozityvistas, sulaukęs daug gražių pirmosios knygos „Vaistažodžiai" įvertinimų ir čia gilinasi į žmogaus dvasinį pasaulį, kviečia skaitytoją atrasti savo vidinius turtus, kuriais, autoriaus įsitikinimu, yra apdovanotas kiekvienas, tačiau dažnas jų nepanaudoja, tuo pačiu gyvena netikrą savo gyvenimą.

  Knygos tekstai įtaigūs, skatinantys mąstyti, pamilti save ir Gyvenimą.

 • Upytės seniūnijos gyvenamosios vietos: istorinis-administracinis žinynas

  Upytės seniūnijos gyvenamosios vietos: istorinis-administracinis žinynas

  Atnaujinta: Ketvirtadienis, 24 lapkričio 2022 13:16

  Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 2022 m. leidinys - istoriko Petro Juknevičiaus parengtas „Upytės seniūnijos gyvenamosios vietos: istorinis-administracinis žinynas“. Šiuo metu Upytės seniūnijoje yra 21 kaimas. Leidinyje pateikiami gyvenamųjų vietų istoriniai ir administraciniai duomenys. Yra šaltinių ir literatūros sąrašai, schema, reziumė anglų, latvių, lenkų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis. Sudarant žinyną buvo peržiūrėti prieinami XIX ir XX šimtmečių carinės Rusijos gyvenamųjų vietų sąrašai, Lenkijoje leistas daugiatomis geografinis žinynas, XX a. tarpukario Lietuvos gyvenamųjų vietų sąrašas ir po Antrojo pasaulinio karo Lietuvos TSR 1959, 1974 ir 1976 metų gyvenamųjų vietų žinynai.

  Skaityti daugiau...

 • Kaimas Šilo gale

  Kaimas Šilo gale

  Atnaujinta: Ketvirtadienis, 24 lapkričio 2022 13:16

  Leidinys apie Panevėžio rajono Šilagalio kaimą, skirtas kaimo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 650 metų sukakčiai. Jame apžvelgta Šilagalio istorinė, ekonominė, kultūrinė panorama. Paliesti istoriniai įvykiai, vykdytos reformos, okupacijos, laisvės siekiai, gyvenvietėje gyvenusių ir gyvenančių bei jos vardą garsinančių žmonių veikla.

Puslapis 1 iš 75