• Upytės seniūnijos gyvenamosios vietos: istorinis-administracinis žinynas

  Upytės seniūnijos gyvenamosios vietos: istorinis-administracinis žinynas

  Atnaujinta: Ketvirtadienis, 24 lapkričio 2022 13:16

  Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 2022 m. leidinys - istoriko Petro Juknevičiaus parengtas „Upytės seniūnijos gyvenamosios vietos: istorinis-administracinis žinynas“. Šiuo metu Upytės seniūnijoje yra 21 kaimas. Leidinyje pateikiami gyvenamųjų vietų istoriniai ir administraciniai duomenys. Yra šaltinių ir literatūros sąrašai, schema, reziumė anglų, latvių, lenkų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis. Sudarant žinyną buvo peržiūrėti prieinami XIX ir XX šimtmečių carinės Rusijos gyvenamųjų vietų sąrašai, Lenkijoje leistas daugiatomis geografinis žinynas, XX a. tarpukario Lietuvos gyvenamųjų vietų sąrašas ir po Antrojo pasaulinio karo Lietuvos TSR 1959, 1974 ir 1976 metų gyvenamųjų vietų žinynai.

  Skaityti daugiau...

 • Kaimas Šilo gale

  Kaimas Šilo gale

  Atnaujinta: Ketvirtadienis, 24 lapkričio 2022 13:16

  Leidinys apie Panevėžio rajono Šilagalio kaimą, skirtas kaimo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 650 metų sukakčiai. Jame apžvelgta Šilagalio istorinė, ekonominė, kultūrinė panorama. Paliesti istoriniai įvykiai, vykdytos reformos, okupacijos, laisvės siekiai, gyvenvietėje gyvenusių ir gyvenančių bei jos vardą garsinančių žmonių veikla.

 • Pasivaikščiojimas – špaceras pu Raguvos mestelį

  Pasivaikščiojimas – špaceras pu Raguvos mestelį

  Atnaujinta: Ketvirtadienis, 24 lapkričio 2022 13:18

  Leidyje pateikiama 19-kos istorinių ir kultūrinių objektų pristatymai raguvių tarme, parengtas ir pridedamas lankomų objektų žemėlapis. Keliauti per Raguvos kraštą ir jo istoriją padės pateikti viktorinos „Ar viską žinai apie Raguvą“ klausimai. Leidinio leidybą iš dalies finansavo Panevėžio rajono savivaldybė spaudinių leidybos projekto lėšomis. Jo pagrindu Raguvos kultūros centras parengė ir pasitvirtino kultūrinį turizmą skatinančią programą „Pasivaikščiojimas – špaceras pu Raguvas mestelį“ ir kviečia visus norinčius aplankyti Raguvą.

 • Šimtmečiai prie Marnakos

  Šimtmečiai prie Marnakos

  Atnaujinta: Antradienis, 28 birželio 2022 11:17

  Leidinys skiriamas Tiltagalių 465-mečiui. Šioje knygoje – Marnakos ir Lėvens upių santakoje bei apylinkėse gyvenusių ir gyvenančių žmonių įgyvendintų ir nebaigtų darbų bei minčių ir lūkesčių istorijos.

Puslapis 1 iš 74