• Šveicarų ir lietuvių pėdsakais

  Šveicarų ir lietuvių pėdsakais

  Istoriko, publicisto Juozo Brazausko istorinėje apybraižoje nagrinėjami Šveicarijos Konfederacijos ir Lietuvos Respublikos, abiejų tautų atstovų bendravimas ir bendradarbiavimas nuo seniausių laikų iki dabarties. 

  Knyga skirta jaunimui ir visiems, kurie domisi Šveicarų lietuvių bendruomenės praeitimi ir dabartimi, šveicarų ir lietuvių santykiais.

 • Vilties valdos

  Vilties valdos

  Algimanto Kaminsko romanas „Vilties valdos“ apie besibaigiant karui ir pirmaisiais pokario metais Rytprūsiuose tvyravusio teroro pasekmes į neviltį nublokštų žmonių likimams, apie fatališką jų demoralizaciją, pastangas išgyventi ir viltį atsitiesti. Autorius nesibodi žemojo stiliaus, dialogai prisodrinti bendrinės kalbos užribio frazių, degradacinę atmosferą bandoma perteikti fantasmagoriškais vaizdais, absurdiškomis ir komiškomis istorijomis.

 • Ponios Smetonienės virtuvė

  Ponios Smetonienės virtuvė

  Ši knyga – tai pažintis su pirmąja Nepriklausomos Lietuvos valstybės ponia – Sofija Smetoniene. Moterimi, kuriai gyvenime buvo skirti dideli ir nevienareikšmiški vaidmenys: dvarininkaitė ir ūkvedė, žmona ir mama, Prezidento partnerė ir patarėja, diplomatė ir visuomenės veikėja, šeimininkė ir aistringa kortuotoja, bėglė ir emigrantė. Istorikų teigimu, Sofija Smetonienė kūrė Prezidento rūmų etiketą, puoselėjo diplomatinius ryšius su Kaune rezidavusiais užsienio šalių atstovais, turėjo įtakos priimant tam tikrus valstybei reikšmingus sprendimus, aktyviai veikė socialinės rūpybos ir moterų švietimo srityje. Amžininkai savo prisiminimuose pabrėžia Sofijos charizmą, prigimtinę lyderystę, guvų protą, interesų platumą.

  Neabejingus Lietuvos istorijai ir gastronomijai skaitytojus kviečiame į prezidentienės virtuvę, kurioje virs intrigos ir barščiai, liesis politinės aistros ir krupnikas, kvepės kava, prancūziškais parfumais ir tabaku. Patirsite tarpukario inteligentijos gyvenimą su visomis jo spalvomis.

 • Szlakiem bohaterów Potopu Henryka Sienkiewicza

  Szlakiem bohaterów Potopu Henryka Sienkiewicza

  Bajor A. A. ilgus metus dirbo Vilniaus lenkiškuose leidiniuose. Keturiasdešimt metų domėjosi Nobelio premijos laureato lenkų rašytojo Henriko Senkevičiaus (1846–1916) „Tvano“ herojų „pėdsakais“. Rašytojo 100 metų jubiliejui išleido knygą. Autorė įdomiai pateikia informaciją: pirmiausia – ištrauka ir H. Senkevičiaus kūrinio, po to – jos įspūdžiai vietoje. Aprašomos Panevėžio rajono vietovės: Krekenava, Liubičiai, Mitriūnai, Raguva, Vadaktėliai, Upytė ir kt. Nemažai vietos skirta kitoms Lietuvos vietoms: Biržams. Kėdainiams, Klovainiams, Joniškėliui, Ariogalai, Šiauliams ir t. t.

  Pateikiama informacija vertinga gidams ir visiems besidomintiems savo kraštu.

Puslapis 1 iš 70