• Raguvos seniūnijos gyvenamosios vietos

  Raguvos seniūnijos gyvenamosios vietos

  Atnaujinta: Antradienis, 04 sausio 2022 14:14

  Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 2021 m. leidinys - istoriko Petro Juknevičiaus parengtas „Raguvos seniūnijos gyvenamosios vietos: istorinis-administracinis žinynas“, kuriame aprašomos Raguvos seniūnijoje esančios 33 gyvenamosios vietovės: 2 miesteliai, 28 kaimai, 3 viensėdžiai. Leidinyje pateikiami gyvenamųjų vietų istoriniai ir administraciniai duomenys. Yra šaltinių ir literatūros sąrašai, schema, reziumė anglų, latvių, lenkų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis. Sudarant žinyną buvo peržiūrėti prieinami XIX ir XX šimtmečių carinės Rusijos gyvenamųjų vietų sąrašai, Lenkijoje leistas daugiatomis geografinis žinynas, XX a. tarpukario Lietuvos gyvenamųjų vietų sąrašas ir po Antrojo pasaulinio karo Lietuvos TSR 1959, 1974 ir 1976 metų gyvenamųjų vietų žinynai.

  Skaityti daugiau...

 • Paįstrio seniūnijos gyvenamosios vietos

  Paįstrio seniūnijos gyvenamosios vietos

  Atnaujinta: Pirmadienis, 13 gruodžio 2021 12:33

  Panevėžio rajono viešosios bibliotekos 2021 m. leidinys, kurio leidybą rėmę Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio rajono savivaldybė. Paįstrio seniūnija buvo įsteigta 2008 m. Pagrindinę jos dalį sudaro iš Panevėžio seniūnijos perimta teritorija, kuri XIX a. ir XX a. pirmoje pusėje priklausė Pumpėnų valsčiui, po Antrojo pasaulinio karo buvo priskirta Joniškėlio rajonui. 1959 m. panaikinus Joniškėlio rajoną, ši teritorija priskirta Panevėžio rajonui.

  Seniūnijoje yra 70 gyvenamųjų vietų: 64 kaimai ir 6 viensėdžiai.

 • Panevėžio seniūnijos gyvenamosios vietos

  Panevėžio seniūnijos gyvenamosios vietos

  Atnaujinta: Pirmadienis, 13 gruodžio 2021 12:15

  Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 2021 m. leidinys - istoriko Petro Juknevičiaus parengtas „Panevėžio seniūnijos gyvenamosios vietos: istorinis-administracinis žinynas“, kuriame aprašomos Panevėžio seniūnijoje esančios 55 gyvenamosios vietovės: 50 kaimų, 5 viensėdžiai. Leidinyje pateikiami gyvenamųjų vietų istoriniai ir administraciniai duomenys. Yra šaltinių ir literatūros sąrašai, schema, reziumė anglų, latvių, lenkų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis. Sudarant žinyną buvo peržiūrėti prieinami XIX ir XX šimtmečių carinės Rusijos gyvenamųjų vietų sąrašai, Lenkijoje leistas daugiatomis geografinis žinynas, XX a. tarpukario Lietuvos gyvenamųjų vietų sąrašas ir po Antrojo pasaulinio karo Lietuvos TSR 1959, 1974 ir 1976 metų gyvenamųjų vietų žinynai.

  Skaityti daugiau...

 • Naujamiesčio seniūnijos gyvenamosios vietos

  Naujamiesčio seniūnijos gyvenamosios vietos

  Atnaujinta: Pirmadienis, 13 gruodžio 2021 12:09

  Panevėžio rajono viešosios bibliotekos 2020 metų leidinys - istoriko Petro Juknevičiaus parengtas „Naujamiesčio seniūnijos gyvenamosios vietos: istorinis-administracinis žinynas“. Naujamiesčio seniūnijoje yra 50 gyvenamųjų vietų: 1 miestelis, 45 kaimai ir 4 viensėdžiai. Leidinyje pateikiami šių gyvenamųjų vietų istoriniai ir administraciniai duomenys. Yra šaltinių ir literatūros sąrašai, schema, reziumė anglų, latvių, lenkų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis. Tai penktas tokio pobūdžio leidinys. 2019 m. išleistas pirmas Petro Juknevičius parengtas istorinis-administracinis žinynas „Smilgių seniūnijos gyvenamosios vietos“. Žmonių ir įstaigų susidomėjimas šiuo leidiniu paskatino rengti ir kitų Panevėžio rajono seniūnijų žinynus. 2020 metais išleisti Karsakiškio, Krekenavos, Miežiškių seniūnijų gyvenamųjų vietų istoriniai-administraciniai žinynai.

  Skaityti daugiau...

Puslapis 1 iš 5