• Upytės seniūnijos gyvenamosios vietos

  Upytės seniūnijos gyvenamosios vietos

  Atnaujinta: Trečiadienis, 14 rugsėjo 2022 08:01

  Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 2022 m. leidinys - istoriko Petro Juknevičiaus parengtas „Upytės seniūnijos gyvenamosios vietos: istorinis-administracinis žinynas“. Šiuo metu Upytės seniūnijoje yra 21 kaimas. Leidinyje pateikiami gyvenamųjų vietų istoriniai ir administraciniai duomenys. Yra šaltinių ir literatūros sąrašai, schema, reziumė anglų, latvių, lenkų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis. Sudarant žinyną buvo peržiūrėti prieinami XIX ir XX šimtmečių carinės Rusijos gyvenamųjų vietų sąrašai, Lenkijoje leistas daugiatomis geografinis žinynas, XX a. tarpukario Lietuvos gyvenamųjų vietų sąrašas ir po Antrojo pasaulinio karo Lietuvos TSR 1959, 1974 ir 1976 metų gyvenamųjų vietų žinynai.

  Skaityti daugiau...

 • Ramygalos seniūnijos gyvenamosios vietos

  Ramygalos seniūnijos gyvenamosios vietos

  Atnaujinta: Trečiadienis, 15 birželio 2022 08:00

  Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 2022 m. leidinys - istoriko Petro Juknevičiaus parengtas „Ramygalos seniūnijos gyvenamosios vietos: istorinis-administracinis žinynas“, kuriame aprašomos Ramygalos seniūnijoje esančios 78 gyvenamosios vietovės: 1 miestas, 68 kaimai, 9 viensėdžiai. Leidinyje pateikiami gyvenamųjų vietų istoriniai ir administraciniai duomenys. Yra šaltinių ir literatūros sąrašai, schema, reziumė anglų, latvių, lenkų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis. Sudarant žinyną buvo peržiūrėti prieinami XIX ir XX šimtmečių carinės Rusijos gyvenamųjų vietų sąrašai, Lenkijoje leistas daugiatomis geografinis žinynas, XX a. tarpukario Lietuvos gyvenamųjų vietų sąrašas ir po Antrojo pasaulinio karo Lietuvos TSR 1959, 1974 ir 1976 metų gyvenamųjų vietų žinynai.

  Skaityti daugiau...

 • Raguvos seniūnijos gyvenamosios vietos

  Raguvos seniūnijos gyvenamosios vietos

  Atnaujinta: Antradienis, 04 sausio 2022 14:14

  Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 2021 m. leidinys - istoriko Petro Juknevičiaus parengtas „Raguvos seniūnijos gyvenamosios vietos: istorinis-administracinis žinynas“, kuriame aprašomos Raguvos seniūnijoje esančios 33 gyvenamosios vietovės: 2 miesteliai, 28 kaimai, 3 viensėdžiai. Leidinyje pateikiami gyvenamųjų vietų istoriniai ir administraciniai duomenys. Yra šaltinių ir literatūros sąrašai, schema, reziumė anglų, latvių, lenkų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis. Sudarant žinyną buvo peržiūrėti prieinami XIX ir XX šimtmečių carinės Rusijos gyvenamųjų vietų sąrašai, Lenkijoje leistas daugiatomis geografinis žinynas, XX a. tarpukario Lietuvos gyvenamųjų vietų sąrašas ir po Antrojo pasaulinio karo Lietuvos TSR 1959, 1974 ir 1976 metų gyvenamųjų vietų žinynai.

  Skaityti daugiau...

 • Paįstrio seniūnijos gyvenamosios vietos

  Paįstrio seniūnijos gyvenamosios vietos

  Atnaujinta: Pirmadienis, 13 gruodžio 2021 12:33

  Panevėžio rajono viešosios bibliotekos 2021 m. leidinys, kurio leidybą rėmę Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio rajono savivaldybė. Paįstrio seniūnija buvo įsteigta 2008 m. Pagrindinę jos dalį sudaro iš Panevėžio seniūnijos perimta teritorija, kuri XIX a. ir XX a. pirmoje pusėje priklausė Pumpėnų valsčiui, po Antrojo pasaulinio karo buvo priskirta Joniškėlio rajonui. 1959 m. panaikinus Joniškėlio rajoną, ši teritorija priskirta Panevėžio rajonui.

  Seniūnijoje yra 70 gyvenamųjų vietų: 64 kaimai ir 6 viensėdžiai.

Puslapis 1 iš 5