Skrydis į mirtį

Žutautas V. Skrydis į mirtį.

Žutautas, Vytautas. Skrydis į mirtį : [didžiausios aviacijos katastrofos]. – [Kaunas : Kriminalistika, 2014]. – 303 p.

Kapitonas pradeda leistis. Pasigirsta įspėjantis TAWS signalas, nurodantis lėktuvui kilti aukštyn. Pilotai jį ignoruoja. Šturmanas vis dar praneša aukštį : „60,50,40,30,20“.Pasigirsta signalas,  kad lėktuvas ką tik praskrido žymą, rodančią, jog  iki nusileidimo tako liko vienas kilometras. Tačiau po kelių sekundžių pasigirsta susidūrimo su medžiais garsas. Antrasis pilotas dar spėja nusikeikti... Taigi,  10 val. 41 min. lėktuvas, skraidinęs Lenkijos politikus, trenkėsi į žemę.

Žuvo visi juo skridę žmonės – delegacija ir įgulos nariai. Gyvi liko tik tie, kuriems likimas sutrukdė skristi šiuo reisu. Taip nutiko ir žuvusio  Lenkijos prezidento broliui Jaroslavui Kačinskiui.
Per metus vidutiniškai 50 lėktuvų, pakilusių į orą, nepasiekia savo oro uostų. Per pastaruosius 10 metų (2003–2013 m.) aviacijos katastrofose kasmet žūdavo vidutiniškai 720 žmonių. Vis dėlto galima drąsiai teigti: nors skrydžių ir daugėja, tačiau aviakatastrofų mažėja. Tai patvirtina visažinė statistika.
Knygoje „Skrydis į mirtį“ pasakojama apie pasaulyje įvykusias didžiausias lėktuvų katastrofas, nagrinėjamos orlaivių kritimo priežastys. Daug vietos skirta ir katastrofoms, kurios pasaulyje sukėlė didžiausią rezonansą.


Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-26 17:11:01