Kisarauskas, Vincas. Pasvirimas į ateitį: [albumas]. – [Vilnius : Inter Se, 2015]. – 212 p. : iliustr., portr.
Vincas Kisarauskas (1934-1988) šiandien laikomas pažangiausiu sovietmečio Lietuvos dailininku, radikalios (post)modernizmo krypties atstovu, nepaprastai talentingu kūrėju, drąsiais eksperimentais įkvėpusiu ne vien savo kartos kolegas. Menininko kūryba — nepaprastai gausi ir įvairi.
Kisarauskas išbandė beveik visas dailės rūšis ir neretai derino jas viename darbe, kūrė tapybą, grafiką, asambliažus, koliažus, scenovaizdžių eskizus, dirbo filmų dailininku, fotografavo, taip pat rašė meno kritikos tekstus ir tyrinėjo knygos ženklus. Kisarausko kūrybos palikimas verčia mus permąstyti santykj tarp meno ir tikrovės, tradicijų ir naujumo, estetikos ir politikos, sovietmečio ir dabarties. Pasvirusios figūros, kurių ypač gausu vėlyvuosiuose dailininko kūriniuose, ir toliau žvelgia j mus, primindamos praeitį ir perspėdamos dėl rytojaus.
Dauguma knygoje "Vincas Kisarauskas. Pasvirimas į ateitį" reprodukuojamų kūrinių sovietmečiu nė sykio nebuvo išnešti iš menininko dirbtuvės. Jie tarsi skirti mums, dabarties žmonėms. Dailėtyrininkai, eseistai, filosofai bando prakalbinti juos iš naujo.
Turinys
Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-26 17:10:44