Savickienė, Aurelija. Nekuklioji Lietuva. – Vilius : Versus aureus, 2016. – 272 p. : iliustr.
Ši knyga – žvilgsnis į 1918–1940 m. mūsų valstybės visuomenę. Joje tyrinėjamas idealizuotas tarpukario Lietuvos ir tuo metu visą šalį atspindėjusio Kauno veidas. Kuo jis buvo toks ypatingas, kad laikinoji Lietuvos sostinė vadinta Mažuoju Paryžiumi? 1918–1940 m. spaudoje ryškiai atsispindi lietuvių pastangos vytis Vakarus. Kaip mes tai darėme? Ką aukojome? Ko atsisakėme? Kaip neišvengiamos permainos pakeitė visuomenę? Privalu pamatyti tarpukario Lietuvos portretą.
Jame būta išties daug spalvų. Trumpėjantys sijonai, gilėjančios iškirptės, prabangūs elito baliai, nuogo kūno kultas, „neskanūs“ restoranų užkulisiai – tai, ką iš Vakarų perėmė Kauno miesto visuomenė, vėliau pasklido provincijoje: kaimo merginos ėmė kirpti kasas, dėvėti šilkines kojines ir nenorėjo būti tik namų šeimininkėmis.
Knygoje piešiami žymiausių to meto šalies politikų ir kitų visuomenės veikėjų žemiški portretai. Aptariamos jų šeimų dramos, meilės trikampiai.
Kokia buvo modernėjimo kaina ? Ar tikrai 1918–1940 m. laikotarpyje santuokos buvo tokios tvirtos ir nekildavo skyrybų grėsmė? Remdamasi archyviniais dokumentais, tarpukario periodika, publikuotais amžininkų atsiminimais bei interviu su iškilių lietuvių veikėjų palikuonimis, autorė atskleidžia nepagražintą tarpukario Lietuvos gyvenimą – tokį, koks jis buvo iš tikrųjų. Knygoje pateikta daug vaizdinės medžiagos ir niekur neskelbtų nuotraukų iš privačių archyvų.
Turinys
Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-26 17:10:42