Kryžių, koplytstulpių ir stogastulpių piešiniai.

Šimonis K. Kryžių, koplytstulpių ir stogastulpių piešiniai

Šimonis, Kazys. Kryžių, koplytstulpių ir stogastulpių piešiniai. – Kaunas : Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centras, 2015. – 216 p. : iliustr.

Tai – ketvirtoji dailininko K. Šimonio paramos fondo ciklo knyga, atskleidžianti Kazio Šimonio kūrybos daugialypiškumą. Šiame albume pristatomi dailininko įvairiose Lietuvos vietose užfiksuoti mediniai ir mūriniai mažosios architektūros paminklai, kurie iki šių dienų neišliko. Šie kūriniai turi ne tik meninę, bet ir istoriografinę vertę. Daugelio kūrinių reprodukcijos gautos iš privačių kolekcijų.

K. Šimonio išskirtinis kūrybos bruožas yra tas, kad paminklus jis piešė ne paskirus, o juos supančioje aplinkoje,  į ją organiškai įaugusius. Taip buvo pabrėžiamos  tradicinės jų stovėjimo vietos:  kapinės, sodybos, laukai ir pan. Taip norėta mažosios architektūros paminklus parodyti esant neatskiriamus Lietuvos kraštovaizdžio elementus.

Turinys

Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-26 17:10:49