Kristijonas Donelaitis : metų ir raštų ratas.

Kristijonas Donelaitis : metų ir raštų ratas

Kristijonas Donelaitis : metų ir raštų ratas. – Vilnius : Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, 2014. – 152 p.

Knyga „Kristijonas Donelaitis: metų ir raštų ratas“ parengta remiantis to paties pavadinimo parodos medžiaga. Ji supažindina su rašytojo gyvenimu ir darbais.

Parodoje buvo eksponuojama medžiaga apie lietuvių literatūros klasiko gyvenimą, kūrybą ir rašytinio palikimo sklaidą, saugomą LMA Vrublevskių bibliotekoje, Lietuvių literatūros ir tautosakos institute, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bei kitose atminties institucijose.

Apie Donelaitį yra labai daug parašyta, jo asmenybė ir personažai įkūnyti gausiuose meno kūriniuose. Atsirinkti nėra lengva, tad buvo kreiptas dėmesys į pagrindinius dalykus, atskleidžiančius poeto gyvenimą, originalią jo kūrybą, vertimus į įvairias užsienio kalbas.
Dokumentai iš Prūsijos kultūros paveldo slaptojo valstybės archyvo Berlyne pristatomi pirmą kartą.

Turinys

Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-26 17:11:01