Forden, Sara Gay. Gucci mados namai : sensacinga žmogžudystės, pamišimo, žavesio ir godumo istorija. – Vilnius : Rgrupė, [2012]. – 396 p.: iliustr.
Ar Patricija Redžani nužudė savo vyrą Mauricijų Gučį dėl to, kad jis beatodairiškai švaistė pinigus? O gal ji taip pasielgė dėl to, kad jos žavusis vyras ruošėsi vesti meilužę Paolą Franki? O gal ji apskritai to nedarė? Šiame pagaviame Gučių dinastijos iškilimo, žlugimo ir prisikėlimo aprašyme Sara Gay Forden parodo įžymiausios šių laikų madų pasaulio šeimos aistras, galią ir silpnybes, nišinio šeimyninio verslo virtimą ištisa industrija ir galinga tarptautine kompanija.
Gučijus Gučis (Guccio Gucci) atidarė savo pirmą odos gaminių parduotuvę Florencijoje 1921 metais, o jo sūnus Aldas išplėtė įmonę abiejose Atlanto pusėse. Gucci gėlėta skara ir mokasinai tapo tarptautiniu statuso ir turto simboliu. Tačiau Aldo sūnūs ir jo brolio Rodolfo sūnus Mauricijus jau neberado bendros kalbos ir valdybos susirinkimai dažnai baigdavosi Gucci rankinių ir peleninių skrydžiais...
Generalinis direktorius Domenikas De Sole ir kūrybos direktorius Tomas Fordas, padedami investuotojų, transformavo Gucci iš šeimos valdomos įmonės į šiuolaikinę pažangiausią mados ir prekybos korporaciją.
Taigi, ši knyga nėra tik knyga apie šeimos problemas ir nusikaltimą; tai ir knyga apie verslą. Ji atskleidžia šeimyninio verslo vystymosi dėsningumus, jo rizikingą priklausomybę nuo paveldėtojų charakterio savybių, parodo, kad kartais net didelės sėkmingos šeimyninės įmonės negali išgyventi be profesionalaus valdymo ir išorės kapitalo.
Lietuvos verslas gyvuoja tik keletą dešimtmečių, bet jau ne vienas šeimyninis verslas susidūrė su kartų kaita. Užleisti verslo vairą savo vaikams ir džiaugtis gyvenimo malonumais ar tęsti valdymą pačiam?
Visiems Gucci prekinio ženklo gerbėjams, ši knyga suteiks ne tik skaitymo malonumą, bet ir pateiks įdomių faktų.
Turinys
Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-26 17:11:17