Būgnininko dienoraščiai

Tarasov, V. Būgnininko dienoraščiai

Tarasov, Vladimir. Būgnininko dienoraščiai . – Vilnius : Sofoklis, 2020. – 319 p., iliustr.

Vladimiras Tarasovas – rusų kilmės Lietuvos džiazo muzikantas, visame pasaulyje garsus perkusininkas, improvizacijų meistras. Vos keturiolikos jis jau grojo džiazą Archangelske, dvidešimties persikraustė į Vilnių ir šiandien yra vienas žinomiausių atlikėjų ne tik mūsų šalyje, bet ir toli už jos ribų.

Šioje netradicinio dienoraščio žanro knygoje gausu fotografijų, iliustruojančių Vladimiro Tarasovo mintis. Jis pasakoja apie savo gyvenimą Rusijoje, kuomet poreikis groti išryškėjo dar paauglystėje, o mama nupirko būgnus, vėliau kartu su autoriumi atkeliavusius iki Lietuvos. Vladimiras džiazuoti pradėjo tada, kai laisvas ir nepažabojamas džiazas Sovietų Sąjungos pasaulyje buvo nepageidaujamas.
Vilniuje muzikantas gyvena nuo 1968-tų metų. Čia jis atvyko pakviestas atlikėjo Jono Cijūnėlio ir grojo filharmonijos simfoniniame orkestre, gerai viesiems žinomoje „Neringos“ kavinėje. Vėliau kartu su Viačeslavu Ganelinu ir Vladimiru Čekasinu subūrė džiazo trio GTČ, kuris, nepaisant geležinės uždangos, išgarsėjo tarptautiniu mastu. Autoriaus kūryba įvertinta ne vienu prestižiniu apdovanojimu.
Vladimiras Tarasovas (g. 1974 m.) – vienas žymiausių Lietuvos džiazo muzikantų. Jis gimė Archangelske, vėliau studijavo Sankt Peterburgo konservatorijoje, iš kurios buvo pašalintas ne už ką kitą, o už meilę džiazui.
Tai jau antroji autoriaus prisiminimų knyga.

Turinys


Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-26 17:09:55