Baubas ir kitos geriausios istorijos

Gogolis, N. Baubas ir kitos geriausios istorijos

Gogolis, Nikolajus. Baubas ir kitos geriausios istorijos. – Kaunas : Obuolys, [2020]. – 556 p. : Iliustr.

Pirmą kartą lietuviškai išleistos visos geriausios ukrainiečių genijaus N. Gogolio istorijos su iliustracijomis. Nikolajaus Gogolio kūriniai jau greitai skaičiuos antrą šimtmetį, tačiau jie vis dar prajuokina ir žavi įvairaus amžiaus skaitytojus. Knygoje „Baubas ir kitos geriausios istorijos“ surinkti įsimintiniausi tekstai: pats „Baubas“, „Vakarai vienasėdyje prie Dikankos“, „Mirgorodas“, „Apsiaustas“, „Nosis“ ir „Pamišėlio užrašai“.

Autoriaus kūryba persmelkta satyros, fantastikos, siaubo elementų, mistikos. Čia galima aptikti slavų mitologijos, kaimo gyvenimo papročių, paremtų tikėjimu antgamtiškais dalykais bei žmogaus ir gamtos ryšiais.
„Baubas“ – vienas žymiausių apsakymų. Jis paremtas senoviniu mitu apie pelkių monstrą Baubą, kuris pažvelgęs žmogui į akis įsismelkia į jo sielą ir užvaldo blogiu. Apsakymas nukelia į devyniolikto amžiaus pradžią. Mažame miestelyje miršta mergina, o jaunas seminaristas pasiryžta tris naktis budėti prie jos karsto ir melstis. Kadangi mirusioji buvo ragana, šis išbandymas seminarijos studentui lengvas nebus, be to, paskutinę naktį teks susidurti ir su pačiu Baubu.
Knygoje sutiksite visus žymiausius veikėjus: kalvį Vokulą, raganių, seminarijos studentą ir valdininkėlį, kurio nosis pradėjo gyventi savo gyvenimą.
Dėl savo ironijos Nikolajus Gogolis lyginamas su Jaroslavu Hašeku, dėl siaubo atmosferos – su E. A. Poe, dėl turtingų pasakojimų ir unikalių veikėjų – su Charlzu Dickensu. Tačiau autorius turi unikalų ir su niekuo nesupainiojamą savo braižą.
Nikolajus Gogolis (1809-1852) – ukrainiečių kilmės rusų autorius. Baigęs mokslus gimtojoje šalyje jis apsigyveno Sankt Peterburge, kur dirbo mokytoju bei pradėjo rašyti. Debiutavo su poezijos žanro kūriniu, tačiau sėkmės nesulaukė. Vėliau išleido apysakų rinkinį „Vakarai vienasėdyje prie Dikankos“ ir pagaliau įsiliejo į literatūros elito pasaulį.

Turinys


Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-26 17:09:52