Nasvytytė, Undinė. Apie pulką ir mergelę. – Vilnius : Alma littera, 2015. – 264 p. : iliustr.
Praradimai ir atradimai, smetoniško tarpukario charizma ir kuriozų nestokoję karo ir pokario metai, anų laikų kultūrinės nuotaikos, Lietuvos kariškiai, inteligentija ir menininkai...
Ši knyga yra daugiau negu vieno žmogaus gyvenimo istorija.
Undinė Nasvytytė – Lietuvos radijo balsas, garsi Lietuvos radijo diktorė, aktorė, ilgametė bajorų sąjungos vadė, architektų brolių Algimanto ir Vytauto Nasvyčių vyresnioji sesuo knygoje pasakoja savo vaikystės ir jaunystės istoriją, kuri prasideda nuo smetoniškos prabangos su sidabriniais stalo įrankiais ir „negardžiais“ bananais ir baigiasi badavimu ir kraupiais vaizdais, kai pakeliui į mokyklą mato kareivius, šaudančius į žmones, o mieste sklando slogios nuotaikos.
Tačiau Undinės Nasvytytės gyvenimo istorija nėra slegianti kaip daugelyje memuarų apie karą. Žvelgiant paauglystės akimis, ir sulopyti drabužiai jai buvo gražūs, ir žmonės dažniau atrodė juokingi nei paniurę. Undinė Nasvytytė niekada nebuvo iš tų, kurios aimanuoja ir rauda. Tokia ir jos knyga – sveiko pasaulio suvokimo ir gero humoro jausmo pavyzdys. Šeimoje įskiepytos amžinosios vertybės – tėvynės meilė, garbė, orumas – padėjo Undinei išlikti ištikimai savo įsitikinimams ir sunkiausių išbandymų metais.
Turinys
Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-26 17:10:54