1989 revoliucija

Sebestyen, V. 1989 revoliucija

Sebestyen, Victor. 1989 revoliucija : [sovietų imperijos žlugimas]. – Vilnius, Sofoklis, 2017. – 575 p.

1989 metų pradžioje komunistiniai režimai valdė milijonus piliečių, kontroliavo jų profesinę veiklą, sekė kiekvieną žingsnį ir persekiojo bet kokią laisvesnės minties pastangą. Rytų ir Vakarų Europą skyrė sargybos bokštai, Berlyno siena, spygliuota viela, šunys ir minų laukai... Tokia padėtis negalėjo tęstis amžinai.

Sovietų armijos išvedimas iš Afganistano 1989 m. vasarį buvo pirmasis ženklas, kad komunistinė imperija išsikvėpė. Šešios Europos valstybės atsikratė pasenusių komunistinių vadovų, iškovojo nepriklausomybę ir pasuko demokratijos link. M. Gorbačiovas ir G. Bushas paskelbė Šaltojo karo pabaigą.

Daugybė 1989-aisiais priimtų sprendimų nulėmė dabartinio pasaulio vaizdą. Šioje knygoje  išsamiai apžvelgiama dvylika mėnesių, visiems laikams pakeitusių istoriją.
V. Sebestyenas pateikia ne tik galingiausių valstybių vadovų, bet ir paprastų žmonių liudijimus. Autorius aprašo pasaulį kaip vientisą organizmą, pokyčiai vienoje šalyje lyginami su tuo, kas vyksta kitoje, ieškoma dėsningumų ir socialinių bei politinių priežasčių, kodėl įvykiai klostėsi būtent ta linkme.
Tai antroji žymaus publicisto V. Sebestyeno knyga lietuvių kalba. 2015 m. išleista „1946. Modernaus pasaulio kūrimas“.

Turinys


Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-26 17:10:25