„Džulija“ — tai drąsus feministinis G. Orwello „1984-ųjų“ perpasakojimas, kuris neapsiriboja vien Vinstono Smito istorija ir pagaliau atskleidžia, koks buvo moterų gyvenimas Okeanijoje.
Kritikų pripažintos rašytojos Sandros Newman išradingas feministinis ir puikiai atitinkantis šių dienų aktualijas Orwello romano „1984-ieji“ perpasakojimas iš Vinstono Smito mylimosios Džulijos perspektyvos.
Džulija Vorting — mechanikė, dirbanti Teisybės ministerijos Grožinės literatūros skyriuje. Taigi, 1984-ieji, o Britanija (dabar ji vadinama Pirmuoju oro uostu) jau seniai įtraukta į didesnę transatlantinę Okeanijos valstybę. Okeanija kariauja jau tiek laiko, kiek tik kas nors prisimena, ir ją valdo ultratotalitarinė partija, kurios lyderis yra beveik mitinė figūra, vadinama Didžiuoju Broliu. Trumpai tariant, viskas šiame pasaulyje yra taip, kaip Orwello knygoje „1984-ieji“.
Visą gyvenimą Džulija pažinojo tik Okeaniją ir, kol nesutiko Vinstono Smito, nieko kito neįsivaizdavo. Ji — ideali pilietė: linksmai ciniška, visada pasiruošusi duoti kyšį, pamaldžiai kartojanti visus politinius šūkius ir niekuo netikinti. Ji nuolat pažeidinėja taisykles, bet prireikus bendradarbiauja su režimu. Džulija visų mėgstama.
Vieną dieną koridoriuje ji įbruka Vinstonui Smitui į ranką meilės raštelį ir taip išjudina pražūtingus, nepamirštamus klasikinės istorijos įvykius. Džulija nukelia mus į netikėtą kelionę po dabar jau kultine tapusią Orwello distopiją, kurios posūkiai atskleidžia naujas ne tik Džulijos, bet ir kitų gerai pažįstamų 1984-ųjų visatos veikėjų puses. Ši unikali perspektyva apnuogina mūsų pačių pasaulį bauginančiais ir provokuojančiais būdais, kaip tai darė originalas beveik prieš septyniasdešimt penkerius metus.
„Įspūdingi apmąstymai apie totalitarizmą Orwello ir mūsų laikais.“
The Guardian
Užsakyti
Paskutinį kartą redaguota: 2025-01-18 11:41:34