Dra ta ta

Dra ta ta. Stasio Ušinsko marionečių pokalbis su lėlininku Rimantu Driežiu. 3D moduliacija

Knyga siekiama ugdyti jaunosios kartos bei suaugusiųjų istorinę ir kultūrinę atmintį. Džiugu, kad šiuolaikiška forma kultūros lobiai tampa labiau prieinami.

Knygoje pristatoma svarbi asmenybė - Stasys Ušinskas lėlių teatro Lietuvoje pradininkas, vitražistas, knygų iliustruotojas. Šio menininko kūriniai įtraukti į UNESCO nacionalinį registrą. Kūrinyje Stasio Ušinsko kurtos marionetės užduoda klausimus lėlininkui, režisieriui ir lėlių teatro režisieriui Rimantui Driežiui. Atsakydamas į klausimus marionetėms, lėlininkas skaitytojui papasakoja apie pačias marionetes ir apie jų kūrėją Stasį Ušinską. Susipažinsite su marionečių konstrukcija, autoriaus kūrybos stilistika, personažų charakteriais ir istorijomis. Knyga papildyta kūrybinėmis užduotimis ir interaktyvia realybe. Skenuojant knygos paveikslėlį išmaniuoju įrenginiu, atsiveria magiškas lėlių teatro pasaulis – lėlės ima judėti, įgauna erdvinį 3D pavidalą, knygos puslapiuose atgyja animacinio filmo Storulio sapnas vaizdai.

Meno vadovė Agnė Dautartaitė-Krutulė. Knygą sudarė ir rengė gausi autorių bei specialistų komanda iš Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus teatro „Lėlė“, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus, VšĮ „Knygų šalis“ bei Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. 

Užsakyti


Paskutinį kartą redaguota: 2024-05-31 13:10:42