Naujienos

Skambanti keramikos paroda

Keramikos paroda

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje eksponuojama tarptautinio keramikos simpoziumo, vykusio Ramygaloje, darbų paroda "Keramikos ir muzikos sintezė".
Ramygaloje įsikūręs klubas "Savos erdvės" nuo 2010 metų organizuoja tarptautinius keramikų susibūrimus.

Skaityti daugiau...

Smilgių seniūnijos gyvenamosios vietos

Smilgių

Lietuvos Respublikos Seimui paskelbus 2019-uosius metus Vietovardžių metais,  Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka ėmėsi rinkti medžiagą apie  rajono  seniūnijų kaimus. Pirmasis leidinys, kurį parengė istorikas Petras Juknevičius  – Panevėžio rajono Smilgių seniūnijos išlikusių gyvenamųjų vietų – kaimų – žinynas.

Sudarant žinyną buvo peržiūrėti prieinami XIX ir XX šimtmečių carinės Rusijos gyvenamųjų vietų sąrašai, Lenkijoje leistas daugiatomis geografinis žinynas, XX a. tarpukario Lietuvos gyvenamųjų vietų sąrašas ir po Antrojo pasaulinio karo Lietuvos TSR 1959, 1974 ir 1976 metų gyvenamųjų vietų žinynai. Atskirų kaimų duomenų ieškota ir kituose istoriniuose dokumentuose:

Skaityti daugiau...

Diena, kai iškovojome laisvę

Diena, kai iškovojome laisvę

Laisvės gynėjų dieną, tą dieną, kai iškovojome laisvę, mintimis  grįžkime atgal, prisiminkime ir paminėkime:

Skaityti daugiau...

Skaitmeninio raštingumo mokymai bibliotekose: sužinoti, išbandyti, suprasti

,,Labai džiaugiuosi, kad skaitmeninio raštingumo mokymai vyksta mūsų bibliotekoje”, - sako dembaviškis Jonas, projekto „Prisijungusi Lietuva” skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvis.

Skaityti daugiau...

Pamatyk Lietuvą kitokią

Stereoskopinė fotografija

19 a. pasaulyje išpopuliarėjusi stereoskopinės  fotografijos mada buvo „užsukusi“ ir į Lietuvą. Žinoma, kiek pavėlavusi, tačiau palikusi nemažai įdomių ir vertingų nuotraukų. Šios fotografijos buvo mėgstama vilniečių pramoga: pardavinėjamos komplektais  jos buvo skirtos žiūrėti namuose, salonuose.

Skaityti daugiau...