Kraštotyros leidiniai

 • Vakarai tau

  Vakarai tau

  Vakarai tau : [eilėraščiai] / Inesa Skapaitė. - [Panevėžys] : [D. Rudžio individuali įmonė], [2017]. - 71 p. 

  Pirmoji Inesos Skapaitės poezijos knyga. Tai žodžių lobynas, kuriame pilna meilės, jausmų, džiaugsmo, liūdesio. Autorė knygą skiria mylintiems, laimingiems, liūdniems.

 • Žemė buvo šviesi

  Žemė buvo šviesi

  Žemė buvo šviesi : poezijos rinktinė / Jonas Strielkūnas. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2016]. - 475, [1] p.

  Nacionalinės premijos laureato Jono Strielkūno (1939-2011) geriausių eilėraščių rinktinė paremta dvitomiu „Lyrika“, taip pat papildyta vėlyvaisiais poeto eilėraščiais, spausdintais periodikoje. Rinktinės sudarytojas ryškino tradicijos, istorijos, žemės motyvus.

 • Juozas Urbšys: gyvenimu liudiju istoriją

  Juozas Urbšys: gyvenimu liudiju istoriją

  Juozas Urbšys: gyvenimu liudiju istoriją : karininkas, diplomatas, kultūros veikėjas / [Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka]. - Vilnius : [Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka], 2017. - 199, [1] p.

  Leidinyje pateikta unikali istorinė bei dokumentinė medžiaga apie paskutinį tarpukario Lietuvos Respublikos ministrą, Panevėžio kraštietį Juozą Urbšį. Leidinio sudarytojas Vilius Kavaliauskas.

 • Berniukas ir jo mylinti širdis

  Berniukas ir jo mylinti širdis

  Berniukas ir jo mylinti širdis : [poetinis pasakojimas] / François David, Stasys Eidrigevičius. - Vilnius : [Mažojo princo fondas] - Visa Lietuva skaito vaikams, 2017. - [29] p. - (Visa Lietuva skaito vaikams).

  Prancūziškas Stasio Eidrigevičiaus, iliustracijos ir plakato grando, lietuvio gyvenančio ir kuriančio užsienyje, kūrinys skiriamas šiuolaikiniams mažiesiems.
  Stasio pastelės švyti spalvomis, o François Davido tekstas, prasideda kaip pasaka… Berniuko širdis tokia didelė, kad sugeria viską, ką berniukas įsimyli, ir jis tampa viskuo, į ką įsižiūri: jį žavinčiu asilu, mylimu katinu, tulpe! Kovodamas su šia bėda, berniukas žiūri į bulvių krepšį, ir žybt — jo veidas pavirsta į bulvių krepšį. Jo atjautos galia tokia didelė, kad jis tampa ir pikto žvilgsnio vyru, ir žiauriai besijuokiančia moterimi.

  Skaityti daugiau...