Rašytojai, pelnę G.Petkevičaitės-Bitės literatūrinę premiją

Atnaujinta: Trečiadienis, 24 gegužės 2023 13:51

Panevėžio rajone žymios kraštietės atminimui literatūrinė premija įsteigta 1983 metais. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinę premiją skiria Panevėžio rajono savivaldybė.

Premija skiriama autoriui už knygą, išleistą per pastaruosius dvejus metus, atspindinčią rašytojos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės skleistas humanistines idėjas, meniškai ir įtaigiai atspindint Lietuvos, ypač kaimo, gyvenimą, keliant moralines, dvasines problemas.
Kūrinius ir jų autorius, kandidatus premijai gauti siūlo Lietuvos rašytojų sąjunga, G.Petkevičaitės-Bitės fondas, Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Laureatus renka komisija.
Premija kasmet teikiama Gabrielės Petkevičaitės gimtinėje – Puziniškio dvarelyje. Premiją pelnė 31 laureatas.
Panevėžio rajono viešosios bibliotekos parengtoje virtualioje parodoje kviečiame susipažinti su visais premijos laureatais.

Parodą paruošė L.Telyčėnienė