• Spaudinių leidybos projektas „Panevėžio seniūnijos gyvenamosios vietos" 2021

  Atnaujinta: Pirmadienis, 19 liepos 2021 11:52

  Įgyvendinimo vieta Panevėžio rajonas
  Įgyvendinimo laikas 2021 m.  gegužės 25 d. – gruodžio 10 d.
  Projekto veikla

  Projekto tikslas – Istorinės atminties išsaugojimas, įprasminimas ir kultūrinio turizmo objektų populiarinimas.

  Leidinio sudarytojas – Petras Juknevičius

  Projekto tikslinė grupė Projektas skirtas įvairaus amžiaus ir socialinių grupių auditorijai
  Projekto finansavimas

  Panevėžio rajono savivaldybė

  Projekto vadovas ir kontaktinė informacija Vidmanta Trečiokienė, Tel. (8 45) 57 55 74, el. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 • Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) programa „Naujarodžių vasarotojai" 2021

  Atnaujinta: Pirmadienis, 19 liepos 2021 11:13

  Įgyvendinimo vieta Panevėžio rajonas ir regionas
  Įgyvendinimo laikas 2021 m. birželio – rugpjūčio mėn.
  Projekto veikla

  Programa ugdys vaikų gebėjimus geriau pažinti artimąją aplinką, gimtąjį kraštą, plės žinias istorijos, aplinkos pažinimo, etnokultūros srityse, supažindins su Panevėžio rajono ir šalies kultūriniais, gamtiniais, istoriniais objektais

  Projekto tikslinė grupė 7-14 metų vaikai
  Projekto finansavimas

  Tikslinės lėšos, skirtos savivaldybei mokinių ugdymui pagal neformaliojo švietimo programas

  Projekto vadovas ir kontaktinė informacija Vaida Antanaitytė, el. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.,  Tel. (8 45) 59 81 58

   

 • Projektas „Karsakiškio seniūnijos gyvenamosios vietos“

  Atnaujinta: Trečiadienis, 03 vasario 2021 09:43

  Įgyvendinimo vieta Panevėžio rajonas
  Įgyvendinimo laikas

  2020 m. gegužės 25 d. – gruodžio 10 d.

  Projekto veikla

  Projekto tikslas – Istorinės atminties išsaugojimas, įprasminimas

  Projekto tikslinė grupė Projektas skirtas įvairaus amžiaus ir socialinių grupių auditorijai
  Projekto finansavimas

  Panevėžio rajono savivaldybė

  Projekto vadovas ir kontaktinė informacija Vidmanta Trečiokienė, Tel. (8 45) 57 55 74,
  el. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 • „Biblioteka visiems“

  Atnaujinta: Trečiadienis, 06 balandžio 2022 08:29

   


  Nauja bibliotekos paslauga – bendravimo kortelės komunikacijai su įvairių gebėjimų galių žmonėmis


   Nuo 2020 m. lapkričio mėn. Lietuvos viešųjų bibliotekų duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus nepaisant mūsų skirtumų ir įvairumo bei simbolizuoja bibliotekų siekį didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją.
  Pirmasis žingsnis jau žengtas – 2021 m. rugsėjo 21 d. renginio „Biblioteka visiems. Konferencija+“ metu pasirašytas manifestas, kuriuo bibliotekų bendruomenės nariai įsipareigojo dėti visas pastangas, kad bibliotekas paverstų prieinamomis visiems ir didintų negalią turinčių žmonių įtrauktį. Konsultuojantis su specialistais, kūrybinių industrijų atstovais ir lankytojais Lietuvos viešosiose bibliotekose rengiami ir bendrai taikomi infrastruktūriniai sprendimai, tobulinamos darbuotojų kompetencijos, kuriamos naujos paslaugos, padedančios įvairią negalią turintiems asmenims lankytis bibliotekose.

  Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos lankytojams esame paruošę:

  ●    Socialinę istoriją, kuri  padės Jums, dar prieš atvykstant į biblioteką, susipažinti su jos erdvėmis, taisyklėmis ir Jus pasitiksinčiais darbuotojais.

  Bendra socialinė istorija
  Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos socialinė istorija


  ●   Socialinį plakatą. Norime, kad bibliotekoje jaustumėtės saugiai, todėl galite susipažinti su Jus aptarnaujančiais darbuotojais, pamatyti trumpus jų prisistatymus – Jums apsilankius bibliotekoje vieni kitus jau pažinosime ir laisviau bendrausime.

  ●   Pažintinį vaizdo filmą bibliotekos lankytojams, parengtą bendradarbiaujant su ASS specialistais, kalbos ir komunikacijos sutrikimų  turinčių vaikų šeimomis. Jame kviečiame susipažinti su patarimais, kaip derėtų elgtis vienu ar kitu atveju, į ką vertėtų atkreipti dėmesį bendraujant su ASS bei kalbos ir komunikacijos sutrikimų  turinčiais asmenimis – tiek vaikais, tiek suaugusiaisiais.

  ●   „Sensorinio gesintuvo“ rinkinius – jeigu Jūsų lydimą vaiką ar paauglį neįprastoje jam erdvėje ištiktų sensorinis ar panikos priepuolis, Jums padės bibliotekoje esantis „Sensorinio gesintuvo“ rinkinys, kuriame rasite įvairių sensorinių daiktų ir priemonių, padėsiančių greičiau nusiraminti.

  ●    Metodinę priemonę „Išlaisvinti herojai: sensoriniai skaitymai bibliotekose“, kuria dalijamės bibliotekose vykdomos „Sensorinių skaitymų“ programos ir sensorinių skaitymų gerąja praktika, leidžiančia autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams geriau suvokti ir patirti skaitomą tekstą.

  ●    Naują svetainę www.bibliotekavisiems.lt, kurioje rasite manifestą, visas bibliotekų naujienas, socialines istorijas, mediateką ir kitą naudingą informaciją, skirtą bibliotekų specialistams ir įvairią negalią turintiems lankytojams.

  Iniciatyva „Biblioteka visiems“ finansuojama pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos strateginio veiklos plano priemonę „Aprūpinti bibliotekas socialinės bei informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga ir priemonėmis“.
  Iniciatyvą vykdo Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacija.
  Iniciatyvos partneriai: Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“, asociacija „Šiaulių lietaus vaikai“.
  Informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

  www.bibliotekavisiems.lt

  Gerosios sensorinių skaitymų patirtys

   


Pokategorės