• Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

  Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

  Kasmet gegužės 7-ąją Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji  liudija apie mūsų tautos kovą už savąjį raštą, primena mums apie unikalų knygnešių žygį, jų begalinį ryžtą skleisti lietuvišką žodį.
  Su knygnešystės  istorija galite susipažinti Panevėžio rajono viešosios bibliotekos Juozo Tumo-Vaižganto ir knygnešių muziejuje, kuris  įsikūręs vaizdingose Krekenavos apylinkėse, Ustronės vienkiemyje esančios sodybos klėtyje. Čia 19 a. buvo Garšvių knygnešių bendrovės susibūrimų vieta, buvo slepiama draudžiama spauda. Ekspozicija įkurta 1987 - 1991 metais. Svirnas susijęs ir su rašytojo, švietėjo Juozo Tumo-Vaižganto gyvenimu ir veikla, jam 1902-1905 metais klebonaujant Vadaktėliuose. Jo atminimui įkurta ekspozicija.

  Daugiau apie muziejų https://www.panrbiblioteka.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/muziejai/279-jtumo-vaiganto-ir-knygnei-muziejus

  Parengė Vidmanta Trečiokienė

   

   

 • Iš toli ir arti. Bibliotekoje - nuja fotografijų paroda

  Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta fotografių Eglės Lugauskienės ir Linos Jakubonytės  fotoparoda „Iš toli ir arti“.

  Skaityti daugiau...

 • Kuraime pasaką su aktore Kristina Savickyte

  Kuraime pasaką su aktore Kristina Savickyte

  Pasisemti įkvėpimo kasdienybėje ieškant ryšio su vaiku susirinko mamytės su vaikučiais

 • Ketvertas

  Galloway Scott. Ketvertas : neregimoji Amazon, Apple, Facebook ir Google DNR. – Vilnius : Vaga, 2018. – 350 p., iliustr.

  Amazon, Apple, Facebook ir Google yra keturios įtakingiausios kompanijos pasaulyje. Kone visi yra įsitikinę, kad žino, kaip jos tiek pasiekė. Ir beveik visi klysta. Verslo profesorius Scott Galoway knygoje „Ketvertas: neregimoji „Amazon“, „Apple“, „Facebook“ ir „Google“ DNR“ praskleidžia mitų ir paslapčių šydą, gaubianti didžiausių pasaulio kompanijų sėkmės istorijas.  

  Skaityti daugiau...