Apie teises ir laisvę

Penktadienis, 10 kovo 2023 15:50 Atnaujinta: Penktadienis, 10 kovo 2023 17:04

Kovo 10 dieną, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, biblioteką aplankė Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos trečios ir ketvirtos klasių moksleiviai. Jaunimas atvyko pažiūrėti edukacinio spektaklio „Don Kichotas“, sukurto vaikų teisėms ir pareigoms pristatyti.

Pirmiausia vaikus pasitikome su kūrybine instaliacija „Žodis prie Žodžio“. Užduotis įtraukė vaikus į kūrybinį procesą – sugalvotas kiekvienam asmeniškai gražiausias lietuviškas žodis buvo užrašytas ir įkomponuotas į bendrą instaliaciją, jau visą mėnesį skaitytojų kuriamą lietuvių kalbai paminėti.
Interaktyvaus edukacinio spektaklio įžangoje, moksleiviai su mokytojomis ir bibliotekininkais diskutavo apie tai, ką žodis „laisvė“ reiškia kiekvienam iš mūsų. Daugiausiai vaikai minėjo galimybę laisvai visur keliauti ir patirti daug nuotykių, bei teisę kalbėti gimtąja kalba. Vaikų mintis pratęsė riteris Don Kichotas Lamančietis. Įtaigiai bibliotekos savanorių papasakoti laisvamanio nuotykiai buvo palydėti juoku. O riterio sparnuotos frazės išvirto į bebaimio žmogaus šmaikščias patarles bei patarimus jaunajai kartai.
Pasakos – tarsi kūrybiškai išreikštų taisyklių ir vertybių rinkinys, kuris padeda įsiminti pagrindines gyvenimo tiesas – taisykles, todėl „riteriniai kliedėjimai“ priminė vaikams ne tik jų teises, bet ir pareigas.
Turėti laisvę su teise į savo įsitikinimus, savo nuomonę ir juos laisvai reikšti ! – pagrindinė susitikimo idėja.


Vyr. bibliotekininkė L. Žukauskaitė