• Romanovų imperatorienė

  Romanovų imperatorienė

  Gortner, C. W. Romanovų imperatorienė : istorinis romanas – Vilnius : Alma littera, 2020 – 582 p.

  Istoriniame romane pasakojama apie moters, kurios sūnus tapo paskutiniuoju carinės Rusijos valdovu, gyvenimą. Ryškus, autentiškas romanas atgaivina Marijos Fiodorovnos, vienos patraukliausių Rusijos imperijos moterų, liudijusios Romanovų spindesį ir tragišką žlugimą bei kovojusios už savo naująją tėvynę, istoriją.

  Skaityti daugiau...

 • Negyvenama žemė : ateities istorija

  Negyvenama žemė : ateities istorija

  Wallace - Wells, D. Negyvenama žemė : ateities istorija. – Vilnius :Tyto alba, 2020. – 310 p.

  Viskas yra blogiau, daug blogiau, nei jūs manote. Tai, kad klimatas keičiasi labai lėtai yra tokia pati kenksminga pasaka, kaip ir sąmokslo teorijos, kurios teigia, kad šios kaitos iš viso nėra.
  Kalifornijoje gaisrai siautėja ištisus metus ir sunaikina tūkstančius namų, o „šimtmečio“ audros ištinka kiekvieną mėnesį. Ir tai tik pradžia. Jei milijardai žmonių nepakeis savo gyvenimo būdo ir gyvens kaip pripratę, didelė Žemės dalis taps negyvenama, o likę plotai taps ypač nesvetingais. Ir visa tai nutiks dar šiam amžiui besibaigiant.

  Skaityti daugiau...

 • Juozapa ir jos seserys

  Juozapa ir jos seserys

  Eglė Juozapa. Juozapa ir jos seserys : likimo romanas. – [Vilnius] : Odilė, [2019]. – 407 p.

  „Juozapa ir jos seserys“ - likimo romanas. Siužeto ašis – meilė, svarbiausia likimo pasija. Ji išsipildo ir neišsipildydama, pripildo gyvenimą kaip indą. Laikas - nuo praėjusio amžiaus vidurio iki dabarties, kintantis ir keičiantis, tekantis Žemaitijoje, Aukštaitijoje, Vilniuje. Įtraukiantis pasakojimas. Liūdesys su išminties šešėliu.

  Skaityti daugiau...

 • Būgnininko dienoraščiai

  Būgnininko dienoraščiai

  Tarasov, Vladimir. Būgnininko dienoraščiai . – Vilnius : Sofoklis, 2020. – 319 p., iliustr.

  Vladimiras Tarasovas – rusų kilmės Lietuvos džiazo muzikantas, visame pasaulyje garsus perkusininkas, improvizacijų meistras. Vos keturiolikos jis jau grojo džiazą Archangelske, dvidešimties persikraustė į Vilnių ir šiandien yra vienas žinomiausių atlikėjų ne tik mūsų šalyje, bet ir toli už jos ribų.

  Skaityti daugiau...

Puslapis 1 iš 221