Lotynų kvartalas

Van Haas, Gary. Lotynų kvartalas: jaunasis Picasso Paryžiuje: romanas. – Kaunas, 2012. – 239 p., iliustr.

Šiuolaikinio meno pasaulis nebūtų toks, koks yra, jei ne Pablas Pikasas – genijus, per savo gyvenimą sukūręs daugiau kaip 50 tūkstančių meno kūrinių... Ryškiausias XX a. talentas, pasakęs: „Geri menininkai kopijuoja. Genialūs menininkai vagia.“ Kas iš tiesų buvo ši sudėtinga, bohemiška, taip pat stipriai mylinti, kaip ir nekenčianti asmenybė? Leiskitės į klajonę po naktinį XX a. prieškario Paryžiaus Lotynų kvartalą, kad sutiktumėte Matisą, Gogeną, Monė, Sezaną, Hemingvėjų ir, žinoma, jaunąjį Pikasą...

1918 m., Ispanija. Kai Malagoje mirtis pasiglemžia septynmetę Končitą Pikaso, sugniuždytas jos vyresnysis brolis Pablas pasineria į tapybą. Pasineria taip, kad šešiolikos įstoja į Barselonos dailės akademiją, o tėvas dailininkas, išvydęs sūnaus etiudą, oficialiai perduoda šiam savo paletę ir teptukus, pripažindamas nepranokstamą talentą. Sulaukęs devyniolikos Pablas su draugu patraukia į Šviesos miestą – Paryžių, Čia jie įsikuria netoli senos esančiame Lotynų kvartale. Lotynų kvartalas – tai erdvė, kur jaunasis menininkas mokosi išgyventi „žiaurios konkurencijos“ sąlygomis. Čia karaliauja Matisas, Gogenas, Manė, Sezanas ir daugybė kitų.
Tai pirmasis ir vienintelis romanas, meistriškai tapantis Pablo Pikaso jaunų dienų portretą, pirmąsias meiles ir mūzas bohemiškame Paryžiaus Lotynų kvartale.