Machiavelis moterims

Atnaujinta: Ketvirtadienis, 19 gegužės 2022 10:09 S. V. Smith. Machiavellis moterims

Vanek Stacey Smith. Machiavellis moterims : kaip apginti savo vertę, auginti ambicijas ir pasiekti tikslų darbovietėje. – Vilnius : Vaga, 2021. – 319 p.

Moterys vis dažniau renkasi darbo sritis, kuriose tradiciškai dominuoja vyrai, tačiau dešimtmečius vykstanti moterų kova už lygybę vis dar neketina rimti.  Išsilavinimu ir profesine kompetencija vyrus moterys  dažnai lenkia,  bet jų darbo užmokesčio skirtumas išlieka pastovus. Jis nesikeitė nuo 2000-ųjų metų ir siekia apie 20 %.  Įmonių vadovių moterų skaičius mažėja, net tokie pasaulyje garsiai nuskambėję judėjimai kaip #MeToo ir #TimesUp aiškaus proveržio pasiekti nepadeda.

Stacey Vanek Smith savo knygoje „Machiavellis moterims“ siūlo pasitelkti garsiojo XVI amžiaus filosofo Niccolò Machiavellio aprašytus vadovavimo principus ir Renesanso politikos subtilybes, kurios gali padėti moterims perimti kontrolę į savo rankas bei išlaikyti valdžią karjeroje.
Stacey Vanek Smith – ilgametė JAV visuomeninio radijo NPR reporterė, savo laidose aptarianti verslo ir ekonomikos temas. Kilusi iš Aidaho valstijos, baigusi Prinstono universitetą, S. V. Smith tęsė mokslus ir po kelių metų įgijo žurnalistikos magistro laipsnį prestižiniame Kolumbijos universitete.

Turinys