Tiesos vertikalė

Atnaujinta: Pirmadienis, 16 gegužės 2022 14:14 Baužaitė E. Tiesos vertikalė

Baužaitė Elvina. Tiesos vertikalė : knyga apie Vytautą Anužį. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2021]. – 423 p., iliustr.

Tai vieno ryškiausių ir meistriškiausių mūsų laikų aktoriaus ir teatro pedagogo, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos ir dviejų Auksinių scenos kryžių laureato Vytauto Anužio kūrybinė biografija. „Tiesos vertikalė – kiekvieno aktoriaus Vytauto Anužio sukurto vaidmens, įkūnyto personažo prasminis stuburas. Visų drauge su žmona Velta Žygure-Anužiene išugdytų laidų pedagoginės išminties vertybinė ašis“, – sako knygos autorė ir sudarytoja, menotyrininkė, kultūros straipsnių publicistė Elvina Baužaitė.

„Mano visi didžiausi vaidmenys – tai buvimas tiesos vertikalėje: neri į gylį, kad suvoktum praeitį, atvedusią į šiandieną; tada kyli ir kentėdamas tiesiesi į ateities aukštį, nes tiki, kad tiesa yra ten. Svarbiausia, kad būtų tiesa. Ir kad būtų įdomu. Privaloma suderinti šiuos du dalykus. Būtent – pristatyti tiesą teatre; nepaisant visko, tai – mano žemė. Pristatyti tiesą taip, kad ją žiūrėtų liaudis – tai mano tikslas kūryboje“, – aktorius Vytautas Anužis.

Turinys