Karo lakūnės

Salazar, N. Karo lakūnės

Salazar N. Karo lakūnės : romanas. – Vilnius : Tyto alba, 2020. – 430 p.

Tai įdomi knyga, pasakojanti mažai žinomą moterų lakūnių istoriją. Pagrindinė romano veikėja Audrey Coltrane visuomet norėjo skristi. Būtent todėl ji kadaise išmeldė, kad tėtis išmokytų ją pilotuoti mažame aerodrome Teksaso valstijos užkampyje. Būtent todėl ji užsirašė į karo lakūnų mokymus Havajuose, kai Europoje prasidėjo karas. Ir tik dėl to ji užsispyrusiai teigia: jos nedomina jausmingi romantiniai santykiai, net su nuginkluojančios šypsenos savininku leitenantu James Hartu, kuris galiausiai tapo geru draugu, šalia Audrey brangiausių bendražygių – kartu skraidančių moterų lakūnių.

Visa tai įgavo naują prasmę vieną baisią dieną Pearl Harbore, kai pradėjo kristi bombos ir nebeliko jokios saugios vietos.
Audrey Coltrane, dalyvaujančiai WASP (Women Airforce Service Pilots) programoje, tenka vykdyti neefektingas, bet efektyvias ir svarbias užduotis – perskraidinti karo lėktuvus iš vienos bazės į kitą, apmokyti besiruošiančius tapti karo lakūnais naujokus, testuoti ore prieš atiduodant į frontą ir ką tik pagamintus, ir po mūšių suremontuotus lėktuvus. Ir kai leitenantas James negrįžta iš skrydžio, ji randa jėgų leistis į sunkiausią savo gyvenime skrydį fronto link ir kovoti ne tik už savo šalį, bet ir giliai širdyje slepiamą meilę.
Noelle Salazar gimė ir augo JAV Ramiojo vandenyno pakrantės šiaurės vakaruose, tarnavo JAV kariniame jūrų laivyne. Ir visuomet buvo puiki pasakotoja. Rašydama „Karo lakūnes“, savo pirmąjį romaną, ji atliko išsamius tyrimus apie moteris JAV Karinėse oro pajėgose, ėmė interviu iš karo veteranų, aplankė WASP mokymo dalinį-muziejų Sweetwaterio mieste Teksase.