Mėnesienos sodas

Bomann C. Mėnesienos sodas

Bomann Corina. Mėnesienos sodas : [romanas]. – Vilnius : Sofoklis, 2020. – 446 p.

Šiame romane įtraukti visi  patraukliausi žanro elementai : truputį istorijos, paslapties, šiek tiek romantikos, intrigos ir vaizdingų egzotiškų šalių aprašymų. Romane iš šiuolaikinės Anglijos bei Vokietijos Knygoje sutinkame dvi drauges. Pagrindinė veikėja Lili gyvena Berlyne ir bando išlaikyti antikvarinių prekių parduotuvę. Jos gyvenimas paprastas, nekomplikuotas ir liūdnas, mat Lili neseniai palaidojo vyrą.

Eilinę dieną sudrumsčia į antikvariatą užsukęs vyras, kuris jai įteikia smuiką ir pareiškia, kad Lili yra šio muzikos instrumento paveldėtoja. Lili geriausia draugė Elena gyvena Londone. Ji ištekėjusi už mylinčio ir turtingo džentelmeno, prabangiame dvare augina dvi dukras ir užsiima mėgiama veikla – restauruoja prabangius daiktus. Elena svajoja, kad jos draugė Lili pagaliau ir vėl taptų laiminga ir sulaukusi šios skambučio nedvejodama pakviečia pasisvečiuoti Londone bei asmeniškai atvežti paslaptingąjį smuiką.

Lėktuve Lili susipažįsta su muzikologu Gabrieliumi. Oro uoste išsiskyrusi su žaviu bendrakeleiviu, moteris nesitiki jo vėl sutikti, tačiau likimas, kaip visada, iškrečia pokštą. Elena, Lili ir Gabrielius bando išsiaiškinti smuiko paslaptį, kuri veda net iki Indonezijos, kur prieš šimtą metų gyveno gabi smuikininkė Rouzė, žavėjusi
Corina Bomann (g. 1974 m.) – vokiečių rašytoja, gana anksti atradusi knygų pasaulį. Vos išmokusi rašyti ji pradėjo kurti vaikiškas istorijas. Greitai jos tapo romanais, kurie užpildė storiausius sąsiuvinius. Sąsiuviniai ir sena rašomoji mašinėlė užleido vietą kompiuteriui, o istorijos ištrauktos iš stalčių rado savo kelią pas leidėjus. Rašytojos knygos išverstos į dvidešimt kalbų ir dažnai sulaukia palankių skaitytojų apžvalgų.