Sunkiau nei dangus: Kurto Cobaino biografija

Sunkiau nei dangus: Curto Cobaino biografija

Cross, Charles R. Sunkiau nei dangus: Kurto Cobaino biografija. - Vilnius: Versus aureus, 2012. - 416 p.

Tai kartu ir gąsdinanti, ir įtraukianti knyga, atskleidžianti neįtikimą Kurto Cobaino, žymaus dainininko, dainų ir tekstų kūrėjo, tikrosios „Nirvanos“ grupės sielos, kopimą į muzikos viršūnę, jo triumfą ir savęs susinaikinimą.

Muzikanto gyvenimas rūpestingai aprašomas remiantis dienoraščiais, prisiminimais, pasakojimais. Kurto kūryba - dažniausiai autobiografinė, neretai apie tėvų atstumtus jo jausmus. Visgi ne tik kūryboje, bet ir alkoholyje, narkotikuose jautrios prigimties Kurtas Cobainas ieškodavo priešnuodžių širdgėlai ir skausmui numalšinti. Ne kartą  laviravo ant mirties slenksčio, ne kartą iš anapus jį grąžino mylimoji Courtney Love. Deja, po šūvio į galvą įkvėpti gyvybės niekas jau negalėjo.
Šis bestseleris 2002 m. laimėjo prestižinį JAV kompozitorių, autorių ir leidėjų asociacijos įsteigtą ASCAP Timothy White Award prizą už „išskirtinę biografiją“. Nėra abejonės, jog ketverius intensyvaus tiriamojo darbo metus bei 400 interviu apėmusios pastangos to vertos.  Autorius  pasitelkė iki tol nepublikuotus  Kurto dienoraščius, dažniausiai neišsiųstus laiškus, piešinius bei filmuotą medžiagą.
Tai knyga  - ne tik roko žvaigždės biografija, tai kūrybingo genijaus portretas.