Apšviestoji

Westover, T. Apšviestoji

Westover, Tara. Apšviestoji : [atsiminimai]. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2018]. – 453 p.

Ši knyga  - tai pasakojimas apie savęs paieškas ir savo gyvenimo kūrimą. Tai memuarai merginos, kuri gyvenime nemačiusi mokyklos ar gydytojų, ryžtasi palikti savo mormonų survivalistų šeimą ir tampa mokslų daktare. Tara Westover gimė Aidaho kalnuose, survivalistų, mormonų šeimoje. Ji gyveno ruošiama ir ruošdamasi pasaulio pabaigai, kaupė maisto atsargas, buvo pasirengusi bet kada palikti namus.

Vasaromis ji su mama, žolininke ir pribuvėja, rinkdavo žoleles įvairioms tinktūroms, nes visus negalavimus ir žaizdas motina gydydavo žolėmis, o žiemomis su tėvu rūšiuodavo metalo laužą. Šeima buvo visiškai atsiskyrusi nuo visuomenės, ir net nuo tos pačios bendruomenės žmonių. Vaikai negavo jokio išsimokslinimo. Nebuvo ir iš kur sulaukti pagalbos, kai vienas iš Taros brolių pradėjo smurtauti.
Neturėdama jokių kitų galimybių, Tara pradėjo mokytis pati. Ji išmoko pakankamai gramatikos ir matematikos, kad būtų priimta į Brigamo Jango universitetą. Noras mokytis atsirado, kai vienas iš Taros brolių, kuriam pavyko įstoti į koledžą, papasakojo apie pasaulį, atsiveriantį kitapus kalnų. Tara studijavo istoriją. Skaitydavo krūvas knygų  - ji tiesiog pasinėrė į žinių vandenyną... ir nukeliavo iki Harvardo ir Kembridžo. Ir tik tuomet Tara susimąstė, ar nenukeliavo per toli, ar vis dar liko kelias grįžti namo...

Turinys